Pobij światowy rekord Guinnessa w samobadaniu piersi!

1 października 2016 r. stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) wraz z bieliźnianą marką Panache zaprasza do podjęcia próby pobicia światowego rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi pod hasłem Dotykam=Wygrywam. Inicjatywa rozpocznie obchody miesiąca profilaktyki raka piersi jakim jest październik. Bicie rekordu odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie o godz. 14.00, podczas Narodowego Dnia Sportu. Start imprezy o godz. 12:00.

Ilona Felicjańska, screen z oficjalnego filmiku "DOTYKAJ WYGRYWAJ i pobij rekord Guinessa w samobadaniu piersi!"
Ilona Felicjańska, screen z oficjalnego filmiku „DOTYKAJ WYGRYWAJ i pobij rekord Guinessa w samobadaniu piersi!”

Profilaktyka to podstawa

W Polsce każdego roku 17 tysięcy kobiet słyszy diagnozę raka piersi. Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny podkreśla, że kluczem do zdrowia są badania profilaktyczne. Jedną z dostępnych metod profilaktyki jest samobadanie piersi, które każda kobieta powinna wykonać raz w miesiącu, jednak nie każda wie, jak to zrobić.

Badamy się nie po to, żeby wykryć problem, ale żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Aby sprawdzić zdrowie swoich piersi wystarczą dwie dłonie i odpowiednia technika. Dlatego z okazji rozpoczynającego się miesiąca profilaktyki chcemy pokazać wszystkim paniom jak wykonać samobadanie piersi! –mówi Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Zwieńczeniem wspólnej nauki będzie próba pobicia światowego rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi, który wynosi obecnie: 2790 jednocześnie badających się kobiet.

Kto weźmie udział?

Udział w biciu rekordu weźmie Beata Sadowska – ambasadorka kampanii profilaktycznej DOTYKAM=WYGRYWAM, której organizatorem jest bieliźniana marka Panache, ekspert w produkcji rozmiarów do miseczki K.

Ambasadorkami DOTYKAM=WYGRYWAM, które również przyłączą się do bicia światowego rekordu są: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Katarzyna Cichopek-Hakiel, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra, Elżbieta Jędrzejewska.

Co w planach?

Zbiórka uczestników bicia rekordu rozpocznie się o godz. 13:00. Próba pobicia rekordu Guinnessa rozpocznie się o 14.00. Próba pobicia rekordu Guinnessa odbędzie się w ramach prozdrowotnego pikniku, organizowanego z okazji Narodowego Dnia Sportu.

Od godziny 12:00 na warszawiaków biorących udział w wydarzeniu czekają zajęcia sportowe, konkursy oraz specjalnie przygotowana przez PARS strefa zdrowia. Na pikniku w ramach Narodowego Dnia Sportu każdy znajdzie coś dla siebie. Zatem panowie – zabierzcie swoje, żony, dziewczyny, mamy i babcie. Spotkajmy się wszyscy, by zadbać o to co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie! – zaprasza Elżbieta Kozik.

W STREFIE ZDROWIA zorganizowane zostaną:

– bezpłatne konsultacje zdrowotne z lekarzami

– konsultacje brafitterek marki Panache

– dwa mobilne gabinety do badania usg piersi

– naukę samobadania piersi dla kobiet

– naukę badania piersi dla mężczyzn w ramach akcji BreastFit

– informacje na temat profilaktyki oraz zachowania czujności onkologicznej

W strefie zdrowia odbędzie się także inauguracja piątej edycji kampanii profilaktycznej DOTYKAM=WYGRYWAM, której partnerem jest PARS. To okazja do spotkania polskich gwiazd będących ambasadorkami kampanii, zaangażowanych w popularyzację wiedzy na temat raka piersi.

W ramach DOTYKAM=WYGRYWAM marka Panache daje wszystkim kobietom wyjątkową możliwość pozbycia się starych, źle dopasowanych biustonoszy, których noszenie może zaszkodzić zdrowiu piersi. Zostaną one przekazane do re(CYC)lingu, a uzyskane z nich środki wesprą działania stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi. Za każdy oddany stanik marka podaruje KUPONY O WARTOŚCI 20zł na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza.

Dzięki Funadacji Oncocafe mężczyźni w ramach kampanii BreastFit będą mogli nauczyć się w jaki sposób badać piersi swoich partnerek.