Pokażmy Julii, że nie jest sama! Ruszyła zbiórka na wsparcie terapeutyczne dla narzeczonej zastrzelonego Kordiana

Ofiarą niedzielnej tragedii w Poznaniu jest nie tylko Kordian, ale także jego narzeczona - Julia. Ruszyła zbiórka na wsparcie terapeutyczne dla dziewczyny. “Julia została skrzywdzona dwukrotnie: przez mordercę, który postrzelił narzeczonego Konrada na jej oczach oraz przez media publikujące fałszywe informacje na jej temat” - mówi Justyna Piątek-Pawłowska.

W niedzielę w Poznaniu Konrad został zastrzelony na oczach swojej narzeczonej. Julia patrzyła, jak jej ukochany umiera, nie mogąc nic zrobić. Trauma, której doświadczyła, będzie wymagać terapii pod opieką specjalistów.
– Julia została skrzywdzona dwukrotnie: przez mordercę, który postrzelił narzeczonego Konrada na jej oczach oraz przez media publikujące fałszywe informacje na jej temat, przez które Julia spotkała się z falą hejtu, pomówień i komentarzy. Założyłam tę zbiórkę po to, aby pokazać Julii, że nie jest sama i może liczyć na naszą pomoc. Zebrane pieniądze ułatwią jej start w podnoszeniu się z traumy, którą przeżyła, pod opieką specjalistów – mówi Justyna Piątek-Pawłowska, założycielka Ladies of Liberty Alliance (LOLA) Poland i organizatorka zbiórki.
Julia zmaga się nie tylko z ogromną tragedią, ale także z hejtem wynikającym z nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej. Kobieta może liczyć na pomoc bliskich, jednak gest solidarności ze strony innych w tak trudnej sytuacji potrafi dodać sił.
– Wsparcie finansowe nie rozwiąże jednak tego jak z tragedii w Poznaniu zrobiono polityczny teatrzyk, rozpowszechniając wyssane z palca teorie na temat jej uczestników, w tym Julii, na której oczach zadziało się morderstwo i samobójstwo. Prosimy wszystkie media o zaprzestanie szerzenia nieprawdziwych informacji oraz oczekujemy oficjalnych przeprosin od portali, które szerzyły fake newsy związane z tą tragedią na skalę całego kraju – dodaje Justyna Piątek-Pawłowska.
Julię można wesprzeć, wpłacając pieniądze na wsparcie terapeutyczne bezpośrednio na zbiórkę na Pomagam.pl. Pokażmy, że może liczyć na pomoc innych w tych trudnych dla niej chwilach.
Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/gcey3e