Pralko-suszarka: jak działa?

Pralko-suszarka to doskonała alternatywa dla tradycyjnej pralki, a sprawdzi się idealnie jeśli zależy Ci na suszarce w domu, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca, żeby zmieścić oba urządzania. Jak działa tego typu sprzęt i u kogo szczególnie się sprawdzi? Odpowiadamy!

Pralko-suszarka: jak działa?

Pralko-suszarka, czyli wygodne pranie i suszenie

Pralko-suszarka, jak sama nazwa wskazuje to sprzęt typu 2 w 1, który łączy w sobie funkcje pralki oraz suszarki. Warto pamiętać jednak, że możliwość suszenia jest tutaj jedynie przyjemnym dodatkiem, z którego warto korzystać od czasu do czasu. Nie należy traktować tego urządzenia, jako zamiennika klasycznej suszarki. Osoby, które zamierzają suszyć duże ilości ubrań, powinny zastanowić się nad zwykła suszarką.

Pralko-suszarka – dla kogo i jak działa?

Pralko-suszarki zachwycą szczególnie osoby zamieszkujące małe mieszkania. Tego typu sprzęt to przede wszystkim oszczędność miejsca. W małych wnętrzach nie zawsze jest bowiem wystarczająco dużo wolnej przestrzeni na tradycyjną pralkę. Nawet jeśli miejsce się znajdzie, to często kosztem niepotrzebnego zagracenia kuchni lub łazienki. Nie każdy lubi być również otaczany przez duże sprzęty AGD. Zamiast suszarki wolne miejsce można wykorzystać w zupełnie inny sposób, np. na szafkę lub miejsce na kwiaty.

Pralko-suszarki zmienią Twoje życie na lepsze

Pralko-suszarka pozwala również ograniczyć lub całkowicie uniknąć nieprzyjemniej czynności, jaką jest rozkładanie suszarki i rozwieszanie na niej ubrań. Suszarka zajmuje dużo miejsca w pokoju, a odzież schnie na niej nawet kilka dni. Szczególnie uporczywe jest to w sezonie jesienno-zimowym. Suszenie ubrań w małej przestrzeni ma jeszcze jedną wadę. Chodzi o brzydki zapach, jaki pojawić się może na odzieży. Pralko-suszarka rozwiązuje ten problem, ponieważ wyjęte z niej ubrania są suche i gotowe do włożenia do szafy.

Pralko-suszarka – może być oszczędna

Panuje pewne przekonanie, zgodnie z którym korzystanie z pralko-suszarki jest bardzo kosztowne. Nic bardziej mylnego. Pralko-suszarka może być oszczędna. W tym celu warto korzystać ze specjalnych programów krótkiego prania lub suszenia, ale też wybrać odpowiedni sprzęt. Najlepszym wyborem będzie pralko-suszarka z najwyższej klasy energetycznej, która pobiera stosunkowo mało prądu. Warto rozważyć także pralko-suszarkę z pompą ciepła. To urządzenie, dzięki któremu sprzęt do suszenia wykorzystuje ciepło z pralki. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej obniżyć comiesięczne rachunki za prąd.

Jaką pralko-suszarkę kupić?

Technologię pompy ciepła znaleźć można w pralko-suszarce DelicateCare 900 marki Electrolux. To skuteczna pralko-suszarka, która posiada innowacyjny system DelicateCare, który dostosowuje temperaturę i ruchy bębna to typu tkaniny. Dzięki temu sprzęt nie tylko doskonale pierze i suszy ubrania, ale także i pielęgnuje, przez co ubrania dłużej wyglądają jak nowe. O ubrania dba także system SteamCare, dzięki któremu za pomocą pary można szybko odświeżyć ubranie. To doskonałe rozwiązanie w przypadku rzeczy, które jeszcze nie wymagają prania. Uzupełnieniem pralko-suszarki DelicateCare 900 jest aplikacja MyElectrolux, która umożliwia zdalne sterowanie sprzętem. To zupełnie nowa jakość prania i suszenia odzieży.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux