Premiera filmu „Nie wracaj do mnie w snach”

Agrafka Studio – niezależne studio filmowe – przedstawia film w reżyserii Rafała Reymana Głombiowskiego „Nie wracaj do mnie w snach“.

Premiera filmu „Nie wracaj do mnie w snach”

Film oparty jest na motywach opowiadania Josepha Conrada „Powrót“. Debiutancki film reżysera „Strange Sounds”, Rafała Reymana Głombiowskiego był pokazywany na Przeglądzie Filmów Niezależnych na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także na festiwalach Film Polska w Berlinie i Lato z Muzami w Nowogardzie.

Schyłek XIX wieku, Polska pod zaborem rosyjskim. Geodeta Alvan i jego żona Emma obozują pośród bagnistych lasów. Pewnej nocy jego żona znika, pozostawiając list, z którego wynika, że odeszła do innego. Dla Alvana to szok. Jednak Emma nieoczekiwanie powraca. Pomiędzy dwojgiem ludzi rozpoczyna się wielogodzinna, wyniszczająca gra psychologiczna.

Akcja klasycznego opowiadania Josepha Conrada została przeniesiona z Londynu do umownej przestrzeni w naturze. Film jest mrocznym dramatem psychologicznym, bazującym przede wszystkim na języku wizualnym. W przeciwieństwie do pierwowzoru literackiego, film został wzbogacony o wątki fantastyczne, zbliżające go do gatunku grozy.

W rolach głównych w filmie „Nie wracaj do mnie w snach” występują: Justyna Bartoszewicz, Maciej Adamczyk i Marcel Borowiec. Autorem zdjęć jest Grzegorz „Greg“ Ruzik.

Uroczysta premiera filmu oraz spotkanie z twórcami po pokazie odbędzie się 20 kwietnia w Kinie Elektronik o godz. 20:30. Bilety można kupić w kasie Kina Elektronik.

Rafał Reyman Głombiowski ur. 1974, reżyser, scenarzysta, producent. Laureat nagród scenariuszowych TVP i Laboratorium Reportażu. Autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych. Realizował teledyski i reklamy społeczne. Na co dzień pracuje jako reżyser serialu telewizyjnego.