Prezent dla nowoczesnych seniorów

Najmłodsi wnukowie z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowują kolorowe laurki, które wykonują w przedszkolu lub w domu przy pomocy rodziców.

Starsi co roku wręczają kwiaty, kosmetyki i książki. Może warto zmienić utarte przyzwyczajenia i przygotować prezent, który ułatwiłby
codzienne funkcjonowanie dziadków i nie zrujnowałby portfela?

Pomysłowość w zakresie prezentów dla babci i dziadka jest zazwyczaj ograniczona poprzez finanse. – W przypadku, gdy wnukowie chcą kupić przydatny podarunek, np. ciśnieniomierz, nie muszą wydawać dużych kwot. Jednak gdy dysponują większym budżetem na prezenty, mogą kupić coś, co zastąpi stary i niefunkcjonalny przedmiot, taki jak np. radioodtwarzacz – mówi Tomasz Żelazny ze sklepu internetowego OleOle.pl.

W zdrowym ciele zdrowy duch
Przy różnych okazjach życzymy dziadkom przede wszystkim zdrowia, które niestety w jesieni wieku często szwankuje. Dlatego podarunki, które pomogą utrzymać dobrą kondycję lub sprawdzić stan zdrowia są mile widziane.
W tej kategorii dobrym pomysłem na prezent może być nowoczesny ciśnieniomierz nadgarstkowy, który automatycznie wskaże ciśnienie tętnicze krwi. Najtańszy ciśnieniomierz to niecałe 80 złotych. Prezent jest tym bardziej trafiony, jeśli zostanie podarowany tym, którzy ciśnienie musza mierzyć regularnie.

Dziadkowie ucieszą się również z poduszki elektrycznej, która ogrzeje ich w chłodne wieczory. – Poduszki najnowszej generacji posiadają systemy bezpieczeństwa. Po długim czasie nieprzerwanej pracy automatycznie ją wyłączają. Koszt takiego prezentu to kwota powyżej 170 złotych – mówi Tomasz Żelazny z OleOle.pl.

Wytchnieniem dla babci i dziadka po całym dniu będzie na pewno masażer. – Urządzenie to ma wiele swoich odmian, lecz niezależnie czy to będzie urządzenie masujące stopy czy mata, która wykonuje masaż relaksacyjny, można być pewnym, że podarunek się spodoba – mówi Tomasz Żelazny. W tym wypadku wydatek będzie różny w zależności od rodzaju prezentu. I tak np. masażer stóp kosztuje 100 złotych, a mata masująca powyżej 180 złotych.