Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Pod koniec stycznia obchodzimy święto Babci i Dziadka. To doskonały pretekst by podziękować im za troskę i podarować odrobinę przyjemności na co dzień.

W badaniach z 2007 roku, przeprowadzonych przez CBOS, 56% respondentów stwierdziło, że wiele zawdzięcza swoim dziadkom. Wśród korzyści, jakie badani otrzymali od swoich dziadków, najczęściej wymieniano: poczucie bycia kochanym, wiarę religijną i zasady moralne oraz znajomość historii rodziny. Co my możemy im zaoferować? Przede wszystkim troskę, pomoc i zaangażowanie. Zadbajmy także o drobne przyjemności, które mogą umilić im codzienność.

Relaks na co dzień
Z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu warto podarować babci i dziadkowi urządzenie do masażu i relaksacji. Ciekawym pomysłem będzie poduszka masująca (np. HoMedics), wykonana z miękkiego pluszu. Poza miękką i przyjemną w dotyku powierzchnią, posiada opcję masażu uciskowego (Shiatsu) oraz podgrzewanie. Redukuje bóle stawów i przykurcze mięśni oraz przyjemnie rozgrzewa. Nadaje się do masażu każdej części ciała, jest skuteczny i łatwy w użyciu. Taki upominek na pewno przyda się w domu każdego seniora.

fot.1. Microsoft