Dom dla trzydziestolatka!

Strony poświęcone projektom domów odwiedzają osoby w każdym wieku. Zainteresowani szukają odpowiedniej nieruchomości, która – w przeciwieństwie do mieszkania – da im poczucie autonomii i niezależności. Najwięcej osób szukających projektu domu ma ok. trzydziestu lat.

projekt-domu-doskonaly3
Dom dla trzydziestolatka!

Aż 44% spośród osób odwiedzających stronę extradom.pl mieści się w grupie wiekowej 25-34 lata. Dane pokazują, że właśnie wtedy podejmujemy decyzję o budowie domu i rozpoczynamy poszukiwania optymalnego projektu. To czas, w którym najczęściej szukamy odpowiedzi na własne potrzeby mieszkaniowe i analizując sytuację rynkową, budowa domu może być równa kosztom zakupu średniej wielkości mieszkania.

Projekt domu dla młodego człowieka

Aż 16% spośród wszystkich osób, które od marca bieżącego roku szukały projektu domu*, stanowi grupa młodych ludzi od pełnoletności do 24 roku życia. Zainteresowanie projektami rośnie po ukończeniu studiów – najwięcej odwiedzin wygenerowali 25-34-latkowie (44% spośród wszystkich odwiedzających strony). To właśnie ta grupa najczęściej decyduje się na inwestycję, jaką jest dom. Głównym powodem decyzji o budowie jest chęć zapewnienia odpowiedniego komfortu dla wszystkich domowników – większej powierzchni, ogrodu. Dla rodziny wartością dodaną jest spokojna i cicha okolica, dlatego działka w pewnej odległości od głośnego centrum miasta jest spełnieniem potrzeb. Dodatkowo koszt budowy domu jest często porównywalny z kwotą, jaką trzeba zapłacić za mieszkanie.

 

przechwytywanie
Projekt domu dla trzydziestolatka!
Źródło: Extradom. Wyniki uzyskane dzięki analizie 4 milionów osób odwiedzających stronę extradom.pl w okresie marzec-listopad 2016 r.

Osoby, które w późniejszym etapie życia rozważają budowę, stanowią 22% spośród wszystkich odwiedzających w ostatnich dziewięciu miesiącach stronę (35-44 lata). To wciąż liczna grupa, która według danych szuka średniej wielkości inwestycji. Najpopularniejsze projekty domu są tradycyjne, o metrażu do 150 metrów kwadratowych. W przypadku takich osób dom stanowi zwykle drugą lub kolejną nieruchomość – najczęściej większą od poprzednich, w której każdy członek rodziny będzie miał swój pokój.
– Projekty domu poszukiwane są najczęściej przez osoby ok. trzydziestego roku życia, kiedy ich sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Także okres zimowy sprzyja zainteresowaniu projektami, ponieważ wielu inwestorów planuje rozpoczęcie prac związanych z budową na wiosnę – komentuje Agnieszka Łozińska, Project Manager w firmie Extradom.

projekt-domu-naomi-g2
Dom dla trzydziestolatka!

Senior w nowym domu

Wraz z wiekiem zainteresowanie budową domu spada – starsze osoby w mniejszym stopniu wyrażają chęć podjęcia się inwestycji w nieruchomość. Czasem przeważają także względy formalne, czyli problem z zaciągnięciem zobowiązania hipotecznego, jeśli seniorzy choćby część kosztów inwestycji chcieliby kredytować. W przedziale wiekowym 45-54 lata 8% osób szukało projektu domu, zainteresowani z grupy 55-64 lata stanowili 7%. Zaledwie 3% spośród wszystkich zainteresowanych to osoby w wieku emerytalnym (65+). Osoby starsze swoją uwagę skupiały na domach, które mogłyby być dzielone z rodziną lub małych projektach, parterowych, gwarantujących wygodę i swobodę.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Projekty domów

- Trzydziestolatkowie

- Nowy dom