Przygotuj twarz do konturowania – 5 zabiegów

Modę na konturowanie twarzy rozpoczęła jedna z najpopularniejszych celebrytek – Kim Kardashian, a trend ten szybko podchwyciły również inne kobiety na całym świecie. Chociaż odpowiedni make-up może zdziałać cuda, to musimy stworzyć pod niego odpowiednią bazę. Co zrobić, żeby wysmuklić buzię i poprawić owal twarzy lub optycznie powiększyć oczy? Poznaj 5 skutecznych sposobów na przygotowanie twarzy pod konturowanie!

Poznaj 5 skutecznych sposobów na przygotowanie twarzy pod konturowanie
Poznaj 5 skutecznych sposobów na przygotowanie twarzy pod konturowanie

1. Ujędrnij skórę

Przed konturowaniem warto nadać swojej twarzy jędrności, a makijażem jedynie podkreślić rysy twarzy. Jeśli chodzi o jakość naszej cery, to czas odgrywa tu kluczową rolę. Z wiekiem nieubłaganie postępują wszelkiego rodzaju zmiany, które wiążą się ze starzeniem skóry. Dodatkowo złe nawyki takie jak: nadmiernie opalanie się, palenie papierosów, czy picie zbyt dużej ilości alkoholu mogą przyśpieszyć ten proces. Codzienna pielęgnacja często nie wystarczy, aby na długo cieszyć się jędrną i elastyczną skórą.

– Jednym ze skuteczniejszych sposobów, by ujędrnić naszą skórę, jest masaż za pomocą specjalnych urządzeń. Endermolift za pomocą podciśnienia pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Zabieg jest wyjątkowo delikatny i nieinwazyjny. Najbardziej spektakularne efekty uzyskamy, wykonując go w określonej przez specjalistę serii. Z wizyty na wizytę skóra staje się coraz bardziej gładka i napięta – mówi Manager ds. Medycznych Patrycja Kurpik w Body Care Clinic w Katowicach.

– Kolejnym bardzo skutecznym zabiegiem jest Icoone, czyli Endermologia 3D. Urządzenie działa precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry, a jego największym atutem jest natychmiastowy rezultat, który widać już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym – dodaje.

2. Popraw owal twarzy

Zmiany zniekształcające kontur twarzy, zdecydowanie odejmują uroku każdej kobiecie. Najczęściej pojawiają się w okolicy kości policzkowych, żuchwy oraz kącików ust. I chociaż miejsca te można konturować, warto wcześniej zadbać o to, by również bez tego podkreślały naszą urodę.

– Rozwiązaniem, które skutecznie poprawi owal twarzy jest Cryolift 3, który łączy w sobie trzy elementy – działanie światła LED, liftingującą terapię zimnem oraz działanie kosmetyków bogatych w wyciągi komórkowe. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się napięta i odżywiona. Jeśli chcemy uzyskać długotrwałą poprawę, najlepiej jest jednak wykonać serię zabiegów – podpowiada Patrycja Kurpik.

– Popularne ostatnio stały się również różnego rodzaju ćwiczenie mięśni twarzy, które warto wykonywać pomiędzy zabiegami. Nie każdy wie, że za mimikę naszej twarzy odpowiada aż 50 mięśni. Taka odmładzająca gimnastyka może spowolnić procesy starzenia się, a zajmuje jedynie od 5 do 10 minut dziennie – zdradza Kurpik.

3. Usuń podwójny podbródek

Drugi podbródek może pojawić się u każdego, bez względu na płeć oraz wagę. Efekt za każdym razem jest jednak taki sam – zanik wyraźnej granicy pomiędzy twarzą a szyją. Podwójna broda, która zdecydowanie postarza i optycznie dodaje kilogramów, to nic innego jak nagromadzona w nadmiernej ilości tkanka tłuszczowa. Jak w szybki sposób się jej pozbyć?

– Lipoliza iniekcyjna pozwala na bardzo precyzyjną aplikację preparatu w problematyczne miejsca. W ten sposób specjalna substancja przedostaje się do komórek tłuszczowych i rozpuszcza je, likwidując drugą brodę, poprzez ich wydalenie przez organizm. Zabieg lipolizy łączymy zawsze z LPG lub Icoone, żeby rozmasować obszar podbródka i przyspieszyć działanie preparatu. Możemy również zdecydować się na wykorzystanie technologii fali radiowej, która działa ciepłem na włókna kolagenowe zawarte w skórze. Są one odpowiedzialne za jędrność skóry, ale niestety wraz z upływem lat tracą swoją elastyczność. Ta bezinwazyjna metoda skutecznie redukuje miejscowo zgromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg może pomóc nam pozbyć się, 25-45% warstwy tłuszczu – zapewnia Manager ds. Medycznych Patrycja Kurpik.

4. Zlikwiduj zaczerwienienia

Niechciane zaczerwienienia szczególnie latem spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Czasami sam make-up nie wystarczy, żeby je zatuszować. Gdy zobaczymy na swojej twarzy popękane naczynka, nie ma na co czekać, musimy jak najszybciej reagować.

– Najlepszym rozwiązaniem, aby usunąć zaczerwienienia, jest urządzenie VeinWave, które jak za dotknięciem magicznej różdżki pozbywa się tych niedoskonałości. Wszystko dzięki wykorzystaniu energii o wysokiej częstotliwości. Po zabiegu skóra zyskuje jednolity kolor, a naczynia stają się bardziej odporne – mówi Patrycja Kurpik z Body Care Clinic.

– Dodatkowo zabieg może być stosowany u kobiet z wrażliwą cerą. Urządzenie za pomocą mikroskopijnej igły przekazuje wiązkę energii tylko do uszkodzonych naczynek i nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji – dodaje.

5. Skoryguj opadające powieki

Opadające powieki sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i dodają nam optycznie kilku lat więcej. W tym przypadku nawet najbardziej precyzyjne konturowanie twarzy nie pomoże, jeśli nie zadbamy odpowiednio wcześnie o kondycję skóry w okolicach oczu.

– Dzięki rozwiązaniom, które proponuje medycyna estetyczna, możemy w szybki i skuteczny sposób skorygować opadające powieki i nadać naszemu spojrzeniu świeżości. Przykładowo mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym, czyli tak zwany wampirzy lifting sprawia, że skóra staje stanie się wygładzona, napięta i odżywiona. Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta, którą następnie umieszczamy w specjalnej wirówce. Oddziela ona osocze potrzebne do dalszej części zabiegu. Kolejnym etapem jest aplikacja pozyskanego w ten sposób preparatu, za pomocą cienkich igieł – wyjaśnia dr Monika Mazur.