Pupil na wakacjach – jak pomóc psu przetrwać upały

Letnie temperatury i brak odpowiedniego przygotowania mogą stanowić wielkie zagrożenie dla psów. Jak zadbać o swojego przyjaciela w najcieplejszej porze roku?

Pupil na wakacjach – jak pomóc psu przetrwać upały. Foto: Pixabay

Z pewnością niejeden właściciel psa zastanawiał się jak dbać o zwierzaka latem, aby przynieść mu ulgę w słonecznym skwarze. Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą czworonogom i ich właścicielom przetrwać upalne lato.

Stop czekaniu w samochodzie

Każdego lata słyszy się o przypadkach psiaków czekających w nagrzanych samochodach na swojego właściciela. Nigdy tego nie rób, nawet kiedy wychodzisz zaledwie na kilka minut. Samochód w gorącej temperaturze nagrzewa się błyskawicznie, nawet w zacienionym miejscu, dlatego zawsze zabieraj czworonoga z auta.

Uwaga na kagańce

Sposobem psów na ochłodzenie się jest dyszenie z otwartym pyszczkiem, dlatego kagańce, w których pupil nie może swobodnie ziajać mogą być latem szczególnie niebezpieczne dla jego zdrowia. Jeśli twój zwierzak musi regularnie korzystać z kagańca, wybierz taki, który da mu możliwość otwierania pyszczka. Pamiętaj jednak aby zdejmować go na jakiś czas i pozwalać psu się napić.

Chłodne oazy

Jeśli planujesz dłuższy pobyt na zewnątrz staraj się zapewniać psu chłodniejsze miejsce, w którym będzie przebywał. Na plażę zabieraj parasole, a w mieście staraj się szukać cienia pod drzewami czy zadaszeniami.
W przypadku gdy twój pupil spędza kilka godzin sam w domu, zostaw otwartą łazienkę, kuchnię lub inne pomieszczenie z chłodnymi kafelkami, gdzie zmęczony upałem psiak chętnie się położy.

Wypad nad morze

Przy wysokiej temperaturze na plaży, pies z pewnością będzie chciał co jakiś czas wbiec do morza, aby się ochłodzić. Pamiętaj, aby zabierać ze sobą ręcznik, którym będziesz mogła osuszać zwierzaka – mokry, stale otrzepujący się pies może zdenerwować innych plażowiczów.
Pilnuj aby twój czworonożny kumpel nie jadł piasku ani nie pił wody z morza – mogą mu zaszkodzić. Pakuj do torby przenośną miskę na wodę pitną i przekąski.

Pupil na wakacjach – jak pomóc psu przetrwać upały. Foto: Pixabay

Wpis znaleziono dzięki:

- Zwierzęta

- Psy

- Upały