Puregraft – zamknięty system podstawą bezpiecznego przeszczepu.

puregraf zabieg

Szybki, spektakularny efekt liftingu – to naprawdę kuszące! Ale, czy każdy system do przeszczepu jest bezpieczny..?Okazuje się, że wiele technik przeszczepu tłuszczu jest niesterylnych i nieefektywnych w oczyszczaniu tkanki. Jeśli zanieczyszczenia takie jak: krew i lipidy w tłuszczu zostaną ponownie wstrzyknięte, mogą spowodować nieoptymalne wyniki i potencjalne zagrożenia dla zdrowia.
W przeciwieństwie do innych,  Puregraf jest systemem zamkniętym, gwarantującym utrzymanie tkanki w sterylnych warunkach. Badania kliniczne potwierdzają, że procedury, które pozwalają pozyskać lepszej jakości materiał do przeszczepu są także w konsekwencji o wiele bardziej efektywne.
Zamknięty sterylnie system filtracji sprawia, że zabieg usuwa wszystko to, co zbędne i zagrażające zdrowiu, pozostawiając wyłącznie wysoce oczyszczony materiał do implantacji z dużą ilością komórek macierzystych w czystej postaci – ich jakość ma decydujący wpływ na końcowy efekt zabiegu.

Etapy zabiegu:
1. Liposukcja – tłuszcz jest pobierany z okolic takich jak brzuch, uda, biodra.
2. Oczyszczanie – tłuszcz jest oczyszczany w sterylnie zamkniętym systemie w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas liposukcji.
3. Wstrzyknięcie – oczyszczony tłuszcz jest ostrożnie wstrzykiwany w wybrane miejsce dla osiągnięcia bardziej pełnego wyglądu.
– Puregraf to jeden z najbardziej bezpiecznych systemów do przeszczepu tkanki tłuszczowej – rekomenduje dr Roman Prończuk. – Dzięki temu zabieg nie niesie ze sobą dużego ryzyka powikłań i jest bardziej przewidywalny – zapewnia lekarz.

Ostrożne wstrzyknięcie
Zdaniem specjalisty na przewidywalną efektywność przeszczepu w tym systemie wpływa także delikatny sposób filtracji i podania pobranego tłuszczu w wybrane miejsce. W tradycyjnym lipofillingu lekarz podczas implantacji często musi wykonać dużą ilość gwałtownych ruchów. Uszkodzoną w wyniku gwałtownych ruchów komórkę macierzystą można porównać do przesadzanej rośliny, która nigdy nie zakwitnie. Taka komórka zamiast dać nowe życie, obumiera…
Celem zabiegu jest trwałe wypełnienie zapadniętych obszarów twarzy lub ciała, które wraz z wiekiem mają tendencję do utraty podskórnej tkanki tłuszczowej, takich jak: oczodoły, policzki, dłonie. Zabieg może posłużyć również do powiększania, a także modelowania wybranych partii ciała, najczęstsze to piersi i pupa.
W zależności od pożądanego rezultatu, tłuszcz może być używany samodzielnie, z implantem lub w połączeniu z wypełniaczem dla uzyskania delikatniejszego, bardziej naturalnego wyglądu.

Czas: 1-3 h.
Cena: 7-8 tys. zł/ 1 zabieg
Efekty: utrzymują kilka lat

Po zabiegu
Zabieg może odbyć się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od obszaru. Pacjent zazwyczaj może wyjść do domu tego samego dnia. Lekkie aktywności fizyczne można podjąć po tygodniu od zabiegu, a normalne aktywności w przeciągu 2 tygodni.