Redakcja testuje: Bezprzewodowa klawiatura i myszka Rapoo 8200P

Lubicie tradycję? Dla każdego, kto ceni sobie komfort pełnowymiarowej klawiatury, Rapoo przygotował stylowy, bezprzewodowy zestaw w klasycznej kolorystyce.

Redakcja testuje: Bezprzewodowa klawiatura i myszka Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz wchodzące w skład zestawu dostępne są w klasycznych wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. 8200P sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej jak i w domowym centrum rozrywki. Urządzenia komunikują się z komputerem dzięki odpornemu na zakłócenia standardowi 5 GHz lub 2,4 GHz – wystarczy podłączyć nano odbiornik USB, a ich zasięg sięga do 10m w zakresie 360°, co zapewnia komfort i swobodę użytkowania.

W skład zestawu wchodzi pełnowymiarowa (438 mm x 164 mm x 26 mm) klawiatura membranowa wykonana z dobrej jakości materiałów, które chronią ją przed przypadkowym zalaniem. Wyposażono ją w 103 klawisze o niskim skoku, wśród których znajduje się między innymi moduł klawiatury numerycznej. Ponadto do dyspozycji mamy 10 przycisków multimedialnych, ułatwiających szybki dostęp do strony głównej, poczty, kalkulatora, odtwarzacza multimedialnego czy regulacji głośności.

Redakcja testuje: Bezprzewodowa klawiatura i myszka Rapoo 8200P

Drugim elementem zestawu Rapoo 8200P jest mysz optyczna z sensorem o rozdzielczości 1000 DPI z możliwością przełączania pomiędzy 500 DPI, dla zwiększenia precyzji, a 1000 DPI, dla większej prędkości – wszystko za pomocą jednego przycisku znajdującego się na grzbiecie. Mysz posiada 6 przycisków oraz gumowane kółko przewijania 2D, które umożliwia wygodne scrollowanie.

Uwagi redakcji

  • Mimo braku kabla, myszka i klawiatura działają płynnie bez najmniejszych przerw w połączeniu. Brak okablowania jest ogromną zaletą – dzięki temu łatwo zachować estetykę i porządek na biurku.
  • Klawisze są przyjemne w użyciu, działają delikatnie i nie stawiają oporu podczas pisania.
  • Myszka jest wygodna, dopasowana do kształtu dłoni.
  • Sprzęt jest miły dla oka dzięki nowoczesnemu designowi.
  • Myszka pozwala na swobodny dobór komend i zapisanie ich pod dodatkowymi przyciskami. Jej ogromnym atutem jest możliwość zmiany prędkości i rozdzielczości sensorów – każdy dopasuje ją do swoich potrzeb.