Rei Ceballo & Calle Sol – BILETY NA KONCERTY

rei ceballoObrazek”Rei Ceballo & Calle Sol” (czyt. REJ SEBAJO I KAJE SOL) – najlepsza w Polsce międzynarodowa orkiestra specjalizująca się w muzyce latynoskiej. Liderem grupy jest znakomity pianista i aranżer – Rei Ceballo z Kuby, znany polskiej publiczności m.in. z projektu „Kora Ola, Ola!”, oraz ze współpracy z takimi gwiazdami jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe, De Mono, oraz z projektem „Yugoton” i „Pozytywne Wibracje vol. 6”.

Do realizacji płyty „Perro Volando” (BMG), Rei zaprosił takie znakomitości jak Vera Bila, Kasa, Nazar oraz Maciek Maleńczuk. Współpraca ta zaowocowała nominacją do nagrody „Fryderyki 2001”. 

Obecnie „Calle Sol” współtworzą także inni wspaniali artyści – wokaliści i tancerze zespołu – Omniris Casuso Toledo, Renell Valdes Cepero oraz Antonio Rafael Matamoros Manresa (Kuba) i wybitni instrumentaliści, m.in. Jose Manuel Alban Juarez (Peru) – obecny perkusista zespołu „Maanam”, Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – jeden z najwyżej grających i najbardziej uniwersalnych trębaczy w Polsce, Marcin Gańko (sax), Piotr Mach (tr), Hubert Zemler – najlepszy timbalesista w tym kraju, Mikołaj „Miki” Wielecki, który grę na kongach szlifował podczas wielokrotnych pobytów na Kubie, oraz niezastąpiony, człowiek o wielkim sercu – Paweł „Mrówka” Mazurczak, grający na basie elektrycznym.
Repertuar zespołu „Calle Sol” stanowi muzyka karaibska w całej jej okazałości, m.in. takie gatunki jak: salsa, cha-cha, cumbia, conga, rumba, latin-pop, timba, latin-jazz, a nawet hip-hop.

Podczas swojej pięcioletniej kariery zespół „Rei Ceballo & Calle Sol” był gwiazdą wielu festiwali jazzowych i folkowych w kraju i za granicą, uświetnił programy wszystkich liczących się stacji telewizyjnych i radiowych, oraz uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w całej Polsce.
Muzykę „Calle Sol” charakteryzuje przede wszystkim niezwykła energia i radość płynąca z tak osławionych latynoskich rytmów i temperamentu. Muzycy mówią o sobie, że pod białą skórą czują się czarni jak Kubańczycy. Tak właśnie grają. Występowali jako support takich gwiazd muzyki latynoskiej jak „Azucar Negra”, „NG La Banda”, czy „Sierra Maestra” – z ogromnym powodzeniem i uznaniem wśród artystów i publiczności.
W luty 2005 Ambasada Kuby w Polsce objęła Honorowy Patronat nad zespołem.
Z całą pewnością o marce zespołu stanowią oryginalne aranżacje Reia Ceballo, sekcja dęta – wizytówka grupy, która rewelacyjnie interpretuje swoje karkołomne partie, a także roztańczeni i rozśpiewani Kubańczycy na froncie.
Koncerty „Calle Sol” to coś więcej niż popisy wokalistów i instrumentalistów. To show, widowisko, spektakl, a nawet musical. W myśl Alfreda Hitchcocka „na początku trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie”.
Zapraszamy na koncerty grupy, oraz na strony
internetowe:
www.callesol.esalsa.net
www.callesol.pl

Friday, 25 March 2005