Romans koreańskiej kuchni ze skandynawskim designem

Nowy Jork, czyli "miasto, które nigdy nie śpi" oferuje swoim mieszkańcom i turystom mnogość różnorodnych smaków i obrazów. Wyjątkowe okazuje się połączenie koreańskiej kuchni z minimalistycznym wnętrzem.

By w pędzie nowoczesnego miasta zaznać chwili wytchnienia i wyciszyć zmysły, przenosimy się do kamienicy przy East 30th Street na Manhattanie, gdzie znajduje się nagrodzona gwiazdką Michelin restauracja Atomix. Jest to wyjątkowe miejsce – lokal serwuje koreańskie dania, a przy tym zachwyca minimalistyczną aranżacją w stylu skandynawskim, za którą w 2019 roku otrzymał nagrodę (najlepsza nowa restauracja i najlepszy design). Za projekt wnętrza odpowiada pracownia Studio Writers.

Luksusowy minimalizm

W strefie oczekiwania na stolik, znajdują się luksusowe, aksamitne meble firmy BoConcept. Stamtąd można przenieść się do restauracji, gdzie przy głównym stole znajdują się kultowe krzesła firmy specjalizującej się w miejskiej elegancji rodem z północy Europy. Piętro niżej – 14-osobowa lada szefa kuchni. Przestrzeń ma za zadanie celebrować wspólnotę.

Menu azjatyckie, ale design duński

Atomix zapewnia klientom na równi wyjątkowe wrażenia kulinarne, jak i wizualne. Za wyrafinowanymi projektami mebli BoConcept zastosowanych w nowojorskiej restauracji stoi projektant Karim Rashid. Jego fotele, krzesła i stołki barowe kreują luksusowe, a zarazem funkcjonalne i komfortowe otoczenie dla gości lokalu.

Sztuka smaku w klimacie zen

Meble doskonale wkomponowują się w panujący we wnętrzu klimat zen, charakteryzujący się indywidualizmem i minimalizmem. Cechy te pozwalają na wyciszenie zmysłów i pełne rozkoszowanie się wyszukanym smakiem koreańskiej kuchni. Realizacja duńskiej marki i przyznana jej nagroda stanowią dowód, że to naprawdę ze sobą gra, a z jej usług korzysta coraz więcej restauracji, hoteli, rezydencji czy biur.

Wpis znaleziono dzięki:

- Nowy Jork

- restauracja Atomix

- Aranżacja wnętrz