Sekrety urody Koreanek

Koreański rytuał piękna cieszy się niezwykłą popularnością na całym świcie. W Kraju Porannej Świeżości pielęgnacja skóry i zachowanie jej naturalnego piękna stały się prawdziwym kultem. Poznaj 5 najważniejszych elementów pielęgnacji Koreanek.

Sekrety urody Koreanek. Foto: Unsplash

1. Olejki hydrofilowe

Podstawą koreańskiej pielęgnacji jest dwustopniowa metoda oczyszczania skóry. Dla demakijażu Koreanki używają oleju hydrofilowego, który doskonale radzi sobie z tym zadaniem, a po kontakcie z wodą zamienia się w lekkie mleczko. Ponadto olejek sprawia, że cały brud wychodzi na wierzch i może zostać usunięty. Olejki do mycia twarzy i demakijażu nadają się do wszystkich rodzajów cery, w tym tłustej i trądzikowej oraz bardzo delikatnej i wrażliwej. Po demakijażu olejkiem należy umyć twarz żelem lub pianką oczyszczającą.

2. Gąbka Konjac

Gąbka Konjac to gąbka do mycia, wykonana z byliny pochodzącej z Azji o nazwie Amorphophallus Konjac. Jest w pełni naturalna, a tym samym idealna dla alergików. Konjac skutecznie i głęboko oczyszcza skórę, nie uszkadzając naskórka, dodatkowo umożliwia bardzo relaksujący masaż. Żywotność gąbki to ok. 1-3 miesięcy.

Sekrety urody Koreanek. Foto: Instagram: @konjacspongecompany

3. Filtr

Za proces szybkiego starzenia się skóry w niemal 70 procentach odpowiada promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego więc Koreanki zawsze stosują filtry przeciwsłoneczne. Należy je stosować około 20-30 minut przed wyjściem na zewnątrz jako ostatni etap pielęgnacji. Konieczne jest dodatkowe aplikowanie kosmetyków z filtrem co około 2-3 godziny.

4. Maseczki

Koreanki najczęściej stosują maseczki do twarzy w płachcie. Wykazują one intensywniejsze i skuteczniejsze działanie od tradycyjnych maseczek w formie pasty lub kremu, bo tkanina powstrzymuje substancje aktywne przed ulotnieniem się i powoduje, że skóra wchłania znacznie więcej składników odżywczych, nawilżających i łagodzących. Maseczki te nie trzeba zmywać z twarzy, wystarczy poczekać do wchłonięcia esencji.

Sekrety urody Koreanek. Foto: Instagram @starskinbeauty

5. Krem pod oczy

Pielęgnacja skóry wokół oczy jest kolejnym ważnym krokiem w koreańskich rytuałach piękna. Skóra powiek i pod oczami jest delikatna i bardzo cienka, dlatego potrzebuje bogaty w składniki krem. Krem należy delikatnie wklepywać opuszkami palców po dokładnym demakijażu.

Wpis znaleziono dzięki:

- Pielęgnacja koreańska

- Gąbka Konjac

- Maseczka do twarzy