Singiel przyjaciel zwierząt. Jakie zwierzęta towarzyszą singlom w Polsce?

Zapewne, myśląc o zwierzętach dla Singli, jako pierwszego zobaczysz oczyma wyobraźni psa. I nic w tym dziwnego, bo przecież on, jak nikt inny, zawsze Cię wysłucha i będzie całkowicie po Twojej stronie niezależnie od sytuacji. A może wtedy sprawdzi się lepiej gryzoń? Wspólną, ogromną zaletą każdego zwierzaka z tej grupy jest oczywiście niewielki rozmiar ciała i zdolność do rozśmieszenia w każdej sytuacji. A może jednak najlepszym przyjacielem Singla jest kot, który rozładuje każde napięcie cichym pomrukiem? Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało swoich Użytkowników „Czy/Jakie posiadasz zwierzę?” Zobacz, kto wiernie towarzyszy Singlom w ich drodze do miłości.

Singiel przyjaciel zwierząt. Jakie zwierzęta towarzyszą singlom w Polsce? Fotolia
Singiel przyjaciel zwierząt. Jakie zwierzęta towarzyszą singlom w Polsce? Fotolia

Oczywiście, najczęściej wybieranym pupilem jest pies. Aż 34% kobiet i 33% mężczyzn wskazuje takiego towarzysza. W końcu pies, to zwierzak będący kwintesencją wiernej, radosnej obecności. Poza tym kontakt z nim jest łatwy i oczywisty. Nie musisz się domyślać, co w danej chwili czuje, bo wylewnie Ci to okaże. Jest nie tylko łatwy w kontakcie, ale przede wszystkim szczerze oddany i nietrudny w wychowaniu – jeśli tylko masz dla niego czas. Single mogą przeznaczyć wolne chwile właśnie na to, by odkrywać i kształtować psi świat. Nigdy też nie wrócisz już do pustego domu, bo od progu czeka Cię niesamowite powitanie. Twój towarzysz, radość z Twojego przybycia, wyrazi tańcem, a często i śpiewem. Machanie ogonem, lizanie po twarzy rozczuli największego twardziela. Ponadto z psem możesz pojechać na wakacje dla singli i jest Ci raźniej, bo masz przy sobie prawdziwego przyjaciela. A jeśli chodzi o miłość? Oczywiście chętnie pomoże Ci ją znaleźć. Na spacerach bez trudu poznasz innych psiarzy, a poza tym, mając psa, nie będziesz miał wątpliwości: on już pokochał Cię na dobre i złe.

Drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest kot. Ale tu wyniki nie rozkładają się po równo. Zdecydowanie większymi kociarami są kobiety. Aż 26% z nich przyznaje się do posiadania tego zwierzaka, podczas gdy mężczyźni wybierają go tylko w 13%. Kot nie jest tak zżyty z właścicielem, jak pies. Często preferuje własne ścieżki. Zdecydowanie jest też zwierzęciem dla osób mniej aktywnych, dla domatorów. Może dlatego jest rzadziej wybierany przez panów. Ale nic nie zastąpi wieczornego mruczenia na kolanach i obserwacji pogoni za kłębkiem wełny. Koty, to też idealne „przytulaki” – oczywiście, jeśli mają akurat na to ochotę – świetnie zaspokajające potrzebę dotyku singli.

Kolejną grupą towarzyszy singli są wszelkiego rodzaju gryzonie. Łącznie ponad 5% singli posiada któregoś z nich, na przykład miniaturowego królika, chomika, świnkę morską, wielkouchego szynszyla, ruchliwego myszoskoczka, inteligentnego szczura lub łaciatą myszkę japońską. Małego gryzonia również – wbrew pozorom – można wychować tak, by nie był niszczycielem, a wesołym kompanem. Niewątpliwa zaletą dla zabieganych singli jest brak konieczności wyprowadzania go na spacer i poświęcania długich godzin na zabawę i pielęgnację.

Dodatkowa zaleta, to niewielki rozmiar ciała, co gwarantuje oszczędne nakłady na żywność i sprzęty oraz brak konfliktów z otoczeniem na tle zachowań pupila. Jeżeli wciąż brakuje Ci czasu, ale zastanawiasz się, czy możesz sobie pozwolić na zwierzaka, wybór gryzonia będzie tym najwłaściwszym.

Zobacz również, co na temat zwierząt, ich roli i znaczenia w życiu singli mówi ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński. Czy to prawda, że mężczyźni unikają kobiet z kotami? Czy zwierzęta potrafią zaspokoić ludzką potrzebę dotyku, która u singli jest niezrealizowana? Jak relacja singla ze zwierzęciem może wpływać na przyszły związek takiej osoby?

https://youtu.be/Afdfor49_kY