Skuteczna walka z alergenami i roztoczami

Okres letnio-jesienny sprzyja powstawaniu roztoczy kurzu domowego. Wewnątrz mieszkań panują wtedy idealne warunki wilgotnościowe dla ich rozprzestrzeniania. W jaki sposób można skutecznie walczyć z roztoczami?

Skuteczna walka z alergenami i roztoczami

Uczulenia na roztocze kurzu domowego to coraz bardziej powszechne zjawisko. Materace, poduszki i miękkie meble są znanymi źródłami rozprzestrzeniania alergenów. Przeciętny materac może być siedliskiem nawet 2 milionów roztoczy. Ma to negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, może także doprowadzić do zaburzeń snu. Sprzątanie = głównych źródeł występowania roztoczy nie musi być wcale trudne i czasochłonne. Za pomocą odkurzacza Hoover Ultra Vortex można szybko i dokładnie wyczyścić materace, kanapy oraz inne meble tapicerowane.

Lampa UV-C pogromcą roztoczy

Hoover Ultra Vortex posiada certyfikat Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej. Odkurzacz posiada lampę UV-C zwalczającą alergeny, urządzenie jest zatem idealne dla osób, które cierpią na alergie. Światło wnika w głąb tkaniny i poprzez krótkie fale promieniowania ultrafioletowego likwiduje do 99,9% bakterii, a ponadto zapobiega ich ponownemu rozprzestrzenianiu się. Wytwarzane przez nią promieniowanie skutecznie eliminuje komórki drobnoustrojów, dlatego lampa doskonale nadaje się do sterylizacji materacy, poduszek i przedmiotów tapicerowanych oraz pozwala zapobiegać zapaleniom skóry, astmie i alergiom. Urządzenie zostało wyposażone w trzy tryby głębokiego czyszczenia – wspomniany już Tryb Lampy UV, a także Tryb Odpylania, który pozwala ostrożnie usuwać kurz z najgłębszych warstw materiału. Ten tryb nadaje się do czyszczenia delikatnych powierzchni. Natomiast Tryb Trzepania polega na zastosowaniu turboszczotki, która dociera głęboko do włókien i pomaga usunąć roztocza. Oprócz tych trzech trybów skuteczność urządzenia zapewnia system cyklonowy, który zwiększa jego wydajność.

Higiena oraz komfort

Odkurzacz ręczny od firmy Hoover jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, można go więc bez problemu schować w szafce. Jego obsługa jest bardzo łatwa, wystarczy jeden ruch, żeby zdjąć zbiornik, a następnie opróżnić go bez kontaktu z kurzem. Pojemnik ma pojemość 3l, więc wyczyścimy za jednym razem wszystkie materace i miękkie meble. Odkurzacz posiada także przewód o długości pięciu metrów. Umożliwia to swobodne sprzątanie bez konieczności częstego przełączania się pomiędzy gniazdkami.