Sofie wróć. Emma Pearse

sophie wrocSophie, młoda suczka należąca do rasy australijskich psów pasterskich, w czasie rejsu po oceanie, gdy niespodziewanie zrywa się wiatr, wypada za burtę. Zrozpaczeni właściciele są przekonani, że stracili ją na zawsze.


Tytuł: Sophie, wróć! Historia psa-rozbitka
Autor: Emma Pearse
Tytuł oryginału: Sophie
Tłumacz z j. angielskiego: Katarzyna Skawran
ISBN: 978-83-01-16998-5 (01)
Wydanie: pierwsze
Format: A5 (143×205 mm)
Objętość: 264
Oprawa: miękka
Cena: 34,90 zł
Premiera odbyła się 11 czerwca 2012

Historia Sophie odbiła się głośnym echem na całym świecie. Sophie, młoda suczka należąca do rasy australijskich psów pasterskich, w czasie rejsu po oceanie, gdy niespodziewanie zrywa się wiatr, wypada za burtę. Zrozpaczeni właściciele są przekonani, że stracili ją na zawsze. Kiedy po kilku miesiącach dowiadują się, że ktoś próbuje schwytać dzikiego psa, dostrzeżonego na jednej z okolicznych bezludnych wysp, rodzi się w nich nadzieja…
Czy to możliwe, że Sophie przepłynęła pełne rekinów wody i przetrwała samotnie na tropikalnej wyspie? Czy wróci do tęskniącej za nią rodziny?
To pełna ciepła, wzruszająca opowieść o miłości, lojalności i niezwykłej przyjaźni psa i człowieka.
Emma Pearse jest australijską dziennikarką, przez ponad dziesięć lat pracowała w Nowym Jorku, pisała dla amerykańskich magazynów New Yorker, Financial Times i Village Voice. Obecnie mieszka na zmianę w Australii i USA. To jej pierwsza książka.
Na łodzi nie było zbyt wielu miejsc, w których Sophie mogłaby się ukryć. Przeszedł burtą przy relingu na pokład dziobowy, gdzie suka spędzała tyle czasu z Jan i Bridget. Tam też jej nie było. Z przerażającą pewnością uświadomił sobie, że suka zniknęła. Czas się dla niego zatrzymał.