Sting przyjedzie do Polski. W sierpniu wystąpi w Sopocie!

Muzyk po raz kolejny zapowiedział występ w naszym kraju. W tamtym roku zawiódł fanów i odwołał koncert w Polsce. Tym razem będzie inaczej?

Sting przyjedzie do Polski. W sierpniu wystapi w Sopocie
Sting przyjedzie do Polski. W sierpniu wystąpi w Sopocie! GA

Koncert zaplanowano na 2 sierpnia 2016 r. w jednym z najpiękniejszych obiektów koncertowych w Europie. Mowa o Operze Leśnej w Sopocie. Bilety można kupić od 18 grudnia. Ceny przyprawiają o zawrót głowy…

Wokalista zaśpiewa dobrze znane przeboje, jak też utwory ze swojej ostatniej płyty „The Last Ship”. Najtańszy bilet kosztuje 349 PLN. Będzie można zamówić je w Internecie, między innymi na stronie organizatorów wydarzenia LiveNation.pl. Dla członków fanklubu wokalisty przygotowano niespodziankę. Mogą oni kupować bilety przez 24 godziny od środy 16 grudnia od godziny 10 w ramach specjalnej przedsprzedaży.

Brytyjski muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista międzynarodową sławę zyskał w latach 70-tych. Przez kilka lat Sting grał w zespole „The Police”. Z tego okresu pochodzi jedna z najpiękniejszych rockowych ballad „Every Breath You Take”. Od 1989 roku Sting wydał 14 albumów solowych. Przeboje takie jak „Shape of my heart”, „Fields of Gold” i „Englishman in New York” znane są na całym świecie. W 1994 roku na rynek wyszła kompilacja utworów Stinga, zatytułowana „Fields of Gold”. Album pokrył się podwójną platyną w Stanach Zjednoczonych, potrójną w Wielkiej Brytanii oraz zyskał miano złotej płyty w Polsce. Jako solista otrzymał prestiżowe wyróżnienia – 10 Grammy, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, trzy nominacje do Oskara, Billboard Magazine’s Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year.

Artysta aktywnie wspiera organizacje zajmujące się ochroną środowiska Fundacja Ochrony Lasów Tropikalnych, bierze udział w akcjach humanitarnych organizowanych przez Amnesty International. Mało kto wie, że jedna z żab odkryta w Kolumbii w uznaniu zasług Stinga została nazwana Dendropsophus stingi.