Stylowe biurko z szufladami – do niezobowiązującego home office

Od dłuższego czasu praca w systemie home office nie jest nowinką zastrzeżoną dla bardzo wąskiej grupy pracowników. Zdalna współpraca zyskuje na atrakcyjności i popularności. Jak wygospodarować w swoich czterech kątach przestrzeń, która będzie sprzyjała skupieniu i dlaczego biurko z szufladami powinno stanąć w jej centrum? Oto nasze pomysły na zaaranżowanie niezobowiązującego home office do pracy stałej i okazjonalnej.

Stylowe biurko z szufladami – do niezobowiązującego home office

Czarne biurko z szufladami w industrialnym stylu

Domowe biuro kojarzy Ci się z osobnym pomieszczeniem? Wcale nie musisz wywracać mieszkania do góry nogami, by zaaranżować komfortową przestrzeń do efektywnego wykonywania zawodowych zleceń. Co powiesz na nowoczesny home corner? Z powodzeniem możesz go wygospodarować w salonie, sypialni czy innym miejscu w domu. Kameralne domowe biuro możesz ulokować nawet na antresoli! Musisz zadbać o dwa kluczowe aspekty: estetykę i funkcjonalność.

Od Ciebie zależy, w jakim stylu będzie utrzymany home corner. Pamiętaj, by harmonijnie pasował do pomieszczenia, w którym będzie wydzielony. Miłośnikom industrialnych klimatów polecamy czarne biurko z szufladami o minimalistycznej formie i maksymalnej funkcjonalności! Żeby zwiększyć jego praktyczność, możesz nad nim zamontować nadstawkę z półkami a obok ustawić regał. Nie zapomnij o lampce, która zapewni odpowiednie doświetlenie przestrzeni roboczej. Koniecznie wybierz model inspirowany przemysłowymi reflektorami.

Szare biurko z szufladami z nordyckim sznytem

W Twoim mieszkaniu wyraźnie czuć chłód skandynawskiego designu? Stylowe szare biurko z szufladami znakomicie odnajdzie się w tej przestrzeni, harmonijnie ją uzupełniając. Dobierz do niego wygodny fotel na drewnianej podstawie i wykończoną drewnem minimalistyczną lampkę z mlecznym kloszem. Na podłodze rozłóż jasny miękki dywan z długim włosiem, na przykład typu shaggy. Biały kontenerek u boku, pnące się ku górze soczyście zielone rośliny i drewniana półeczka na książki dopełnią całości. Jeśli chcesz zwiększyć komfort pracy i ze stanowiska będziesz korzystać regularnie, przykładowo codziennie przez kilka godzin – zaopatrz się w podnóżek i poduszkę lędźwiową. Wszystkie meble, akcesoria i biurko z szufladami do home office kupisz w Agacie – online lub stacjonarnie.

Najlepsze biurka z szufladami – na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że estetyczne i ergonomiczne otoczenie sprzyja skupieniu i efektywności oraz sprawia, że długie godziny przed komputerem mijają w mgnieniu oka. By zawodowe obowiązki i jakakolwiek inna praca biurowa szły jak z płatka, dobrze przemyśl zakup wyposażenia kącika do home office. Szczególną uwagę zwróć na praktyczność i intuicyjność użytkowania mebli. Może oprócz biurka z szufladami przydadzą Ci się również regał albo nadstawka na monitor?

W aranżacyjnym szale nie pomijaj również kwestii ergonomii. Zaleca się, by dobrać wysokość biurka do wzrostu użytkownika, przy czym dla osób mierzących ponad 170 cm wzrostu nie powinna być ona mniejsza niż 70 cm. Zastanów się również, jaka wielkość blatu będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Czy niezbędne jest miejsce do rozkładania materiałów, dokumentów i książek? Wówczas rozważ biurko narożne. Natomiast jeśli czas przy blacie spędzasz głównie przed ekranem, nie musisz wstawiać masywnego biurka, a stylowy, subtelny w formie model znakomicie zda egzamin. Jak widzisz, kluczowe są Twoje preferencje i to one powinny wyznaczać najważniejsze kryteria wyboru idealnych mebli i akcesoriów.

Artykuł partnera