Światło w architekturze – poznaj jego tajniki podczas nadchodzącej e-konferencji

Redakcja Obcasy.pl jest dumnym patronem cyklu e-konferencji Idee i technologie w architekturze. Kolejne spotkanie online odbędzie się już 15 grudnia - serdecznie zachęcamy do udziału!

światło w architekturze
Światło w architekturze – poznaj jego tajniki podczas nadchodzącej e-konferencji.

Światło w architekturze to kolejna e-konferencja z cyklu Idee i Technologie w architekturze. Urządzane co miesiąc spotkania cyfrowe są miejscem do dyskusji nad najważniejszymi materiałowymi oraz technologicznymi trendami we współczesnej architekturze. Poza prezentacjami na temat teoretycznych konceptów technicznych i interesującymi wykładami, podczas panelu będzie też możliwość zadawania pytań ekspertom.

Zobacz także: Zaoszczędź energię z żarówkami LED

Światło w architekturze

Oświetlenie to kluczowy element, sprawiający, że cztery ściany mają szanse stać się domem lub komfortowym miejscem pracy. Chociaż wchodząc do pomieszczenia rzadko się nad nim zastanawiamy, to światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku. To właśnie ono odpowiada za nastrój i zadowolenie użytkowników oraz za bilans energetyczny wnętrza. Jego zbalansowana obecność w projekcie jest z kolei jednym z dowodów mistrzostwa architekta. Natomiast jego nadmiar może zasadniczo zakłócić komfort wykorzystania obiektu.

światło w architekturze
Światło w architekturze – poznaj jego tajniki podczas nadchodzącej e-konferencji.

Grudniowa e-konferencja

Podczas grudniowej e-konferencji uczestnicy dogłębnie zapoznają się właśnie z zagadnieniem światła i oświetlenia. Aspekty właściwego korzystania z niego zostaną poddane wnikliwej analizie. Podczas spotkania będzie się można dowiedzieć, jak zintegrować światło dzienne ze sztucznym, a także poznać tajniki japońskiej tradycji pochwały cienia czy sposoby na optymalne wykorzystanie Słońca. Po każdym wykładzie uczestnicy będą mieli szansę zadać nurtujące ich pytania ekspertom.

E-konferencja odbędzie się już 15 grudnia 2022 o godz. 9:00 i potrwa 4 godziny. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się na stornie organizatora.