Święto Wisły po raz siódmy połączy warszawiaków

swieto wisly po raz 7Odpoczynek, sport, zabawy, gry, taniec, koncerty – wszelkie formy aktywności sportowo – rekreacyjnych wokół, na i nad Wisłą to propozycja na spędzenie soboty 24 maja. Już po raz siódmy mieszkańcy Warszawy będą obchodzić Święto Wisły. Od godz. 12.00 do 22.00, na odcinku rzeki między mostami Łazienkowskim i Gdańskim organizatorzy zapewnią wiele atrakcji. Wśród nich m.in. przejażdżki po Wiśle, zawody, koncerty, wystawy, pokazy sportowe, pokazy sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz strefy aktywnego wypoczynku. Wszystkie gry, zabawy, rejsy po Wiśle oraz większość sprzętów podczas Święta Wisły będzie dostępnych bezpłatnie.
Organizatorzy po raz kolejny udowadniają, że sama rzeka jak i jej nabrzeża to doskonałe miejsca do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Hasłem „Pedałuj i Płyń” zachęcają do spędzania czasu w plenerze i tworzą przestrzeń dla amatorskiego uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku.

Celem projektu jest także integracja różnych środowisk: wodniaków, cyklistów biegaczy, chodziarzy, wędkarzy, siatkarzy, piłkarzy oraz po prostu warszawiaków. Ważnym elementem imprezy jest również wątek historyczno-edukacyjny, który przybliży publiczności dzieje Wisły i jej znaczenie w transporcie i gospodarce rzecznej.

Wydarzenia zlokalizowane będą na Płycie Desantu, Plaży Saska Kępa, Plaży Poniatówce, Wyspie Poniatówce, Plaży La Playa, Plaży Żoliborz w klubie BarKa oraz klubie Pomost 511. We wszystkich tym miejscach czekać będą na uczestników rozmaite atrakcje a komunikację pomiędzy punktami zapewnią jednostki pływające – tramwaj rzeczny, promy ZTM, statek pasażerski Stalmach, łódki tradycyjne i wiele innych. Tym uczestnikom, którzy wolą transport lądowy, organizatorzy polecają korzystanie z wypożyczalni rowerów Veturilo .

Wieczorem na Płycie Desantu odbędą się koncerty Dziadów Kazimierskich, November Project oraz Brothers of Chillout. Po ich zakończeniu w klubie Pomost 511 odbędzie się afterparty.
Plaża Saska Kępa będzie miejscem rekonstrukcji Bindugi – tradycyjnego siedliska flisackiego na której będzie można spróbować łużyckich specjałów: sytochy i barszczu chrzanowego. Nie zabraknie też ludowych przyśpiewek Łużycanek.

Plaża Poniatówka będzie miejscem sportu i aktywnego odpoczynku. W programie między innymi fitness, aerobic, body komat, yoga, frisbee i piłka plażowa. Nie zabraknie również kącika z poradami jak się odżywiać aby być zdrowym i aktywnym. Tam również znajdzie się Akademia Rowerowa Cezarego Zamany i realizowane przez nią wyścigi, konkursy i doradztwo rowerowe.

W tym wyjątkowym dniu będzie można też dotrzeć wodą na Wyspę Poniatówkę, gdzie będzie można zrelaksować się na leżakach. Poczęstujemy uczestników bezpłatny napojem i specjałami z kuchni rakietowej.
Na plaży La Playa odbędą się zabawy dla dzieci, siatkówka plażowa, bule, badminton, salsa i samba. Stąd ruszą też rejsy łodziami.
Plaża Żoliborz przygotowała animacje i pokazy dla dzieci, warsztaty kulinarne a także warsztaty bębniarskie oraz koncert Słoma Bębny.