Syn Królowej Elżbiety II wycofuje się z urzędu!

Afera pedofilska wokół księcia Andrzeja mocno uderzyła w Pałac Buckingham. Rodzina królewska stara się stopniowo naprawiać wizerunek.

Syn Królowej Elżbiety II wycofuje się z urzędu. Foto Instagram @hrhthedukeofyork

W środę wieczorem Pałac Buckingham opublikował oświadczenie, w którym książę Andrzej informuje, że uzyskał pozwolenie królowej Elżbiety II na wycofanie się z pełnienia obowiązków rodziny królewskiej. Tak radykalna decyzja jest spowodowana aferą pedofilską, w którą jest zamieszany syn królowej. Przypomnijmy, że Andrzej utrzymywał bliskie z kontakty ze skazanym za pedofilię Jeffrey’em Epsteinem, a jakiś czas temu sam został oskarżony o gwałty i molestowanie nieletnich kobiet. Skandal mocno nadszarpnął wizerunek całej rodziny królewskiej i jej projektów, do których dystansuje się coraz więcej inwestorów.
Książę wyraźnie wskazuje seksaferę jako powód swojego odejścia. W oświadczeniu napisał, że jego powiązania z Epsteinem negatywnie wpływają na pełnione przez niego obowiązki oraz na działania organizacji charytatywnych, które wspiera. Jednocześnie wyraża współczucie dla ofiar i deklaruje pomoc w śledztwie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie wiadomo oficjalnie jak długo książę Yorku planuje pozostać w cieniu, ale najprawdopodobniej pozostanie odsunięty do wyjaśnienia sprawy przed sądem.

https://www.instagram.com/p/B5GMCHyHqAb/