Syn Matczaka i Young Leosia walczą o depenalizację marihuany

Wczoraj do sieci trafił utwór ,,Cicho’’ Maty i Young Leosi z dopiskiem ,,fundacja 420’’. Nawołuje on młodzież związaną ze światem muzycznym do walki o zalegalizowanie marihuany.

Syn Matczaka i Young Leosia walczą o depenalizację marihuany.
Foto Instagram @Fundacja420

Raper o pseudonimie ,,Mata’’ już nie raz szokował widownię. W swoich utworach porusza tematy polityczne i skandaliczne. Popularność dał mu utwór ,,Patointeligencja’’ , w którym śmiało opowiada o zdemoralizowanej młodzieży z wysoko postawionego w rankingu liceum. Teraz wraz z Young Leosią ponownie szokuje widownie, w szczególności tą starszą.

Zatrzymanie Syna Matczaka

Jeśli chodzi o temat depenalizacji marihuany, nie jest to jego pierwsza wzmianka o tym. Pod koniec stycznia tego roku, raper został zatrzymany przez policję. Powodem zatrzymania miało być posiadanie 1,5 grama marihuany. Zatrzymany Syn Matczaka spędził noc w policyjnej izbie.

,,Marihuana- cała Polska jest w niej zakochana. W związku z tą sytuacją chcę rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku’’- Opowiada Mata.

Fundacja walcząca o depenalizację marihuany

Syn Matczaka wraz z Young Leosią przez kilka dni wyjazdu na Jamajce nagrywali utwór. Pracował nad nim również znany i ceniony duet jamajskich muzyków – producent myzyczny nagrodzony Grammy Teflon Zinfance oraz kompozytor i pisarz tekstów Sheenem. Singiel miał być oficjalnym ogłoszeniem, iż syn Matczaka i Young Leosia walczą o depenalizację marihuany. Walkę ma rozpocząć otwarcie Fundacji 420 nawołującej młodzież do jej wsparcia.

 ,,Fundacja 240 to przestrzeń dla wszystkich fanów muzyki, którzy chcą się przyłączyć do ruchu na rzecz depenalizacji marihuany w Polsce. Aby nas wspierać wystarczy słuchać’’- Wypowiedz Maty o celu fundacji.

Wpływ na młodzież

Warto zaznaczyć, że Mata i Young Leosia na ten moment są najpopularniejszymi muzykami wśród młodzieży.Co za tym idzie, ich głos ma niesamowity wpływ na odbiorców.