Szczere wyznanie aktora: „Jestem alkoholikiem”!

Borys Szyc po raz pierwszy publicznie o swoim nałogu.

borys szyc1
Szczere wyznanie aktora: „Jestem alkoholikiem”, Instagram @borys.szyc.

O alkoholizmie Borysa Szyca mówiono już od dawna. Sam aktor nigdy nie zaprzeczał, ani nie potwierdzał informacji na ten temat.

Kilka dni temu postanowił jednak wyznać publicznie, iż cierpi na chorobę alkoholową i od lat stara się zerwać z nałogiem!

Intymnego wywiadu udzielił magazynowi „Pani”, w którym przekonuje, że alkoholizm skazuje człowieka na prawdziwe cierpienie:

„Spotykamy się teraz w takim momencie mojego życia, kiedy jestem po rocznej profesjonalnej terapii. I jestem trzeźwym alkoholikiem, bo to jest choroba, którą się ma do końca życia. Sporo straconych godzin i parę szans na pewno. To podstępna choroba. Albo jest się chorym, albo nie. Potem są tylko etapy choroby.
Jej przebieg wygląda jak sinusoida. Na jej dole jest dno, od którego się odbijesz lub umrzesz. Trzeba powiedzieć jasno i stanowczo, że to choroba śmiertelna. Bardzo trudna do leczenia. Piłem ponad 15 lat, przeszedłem przez wszystkie etapy. Dziś rozumiem, jakim byłem niegrzecznym chłopcem. Alkoholik często czuje się równocześnie dużo lepszy od innych i dużo gorszy, czyli ma gigantyczne poczucie winy”.


Gwiazdor wyznał, iż od dwóch lat nie pije. Dzięki temu jest na dobrej drodze do zerwania z nałogiem.

Mamy nadzieję, że Borys pokona chorobę. Trzymamy za niego mocno kciuki!

borys
Szczere wyznanie aktora: „Jestem alkoholikiem”, Instagram @borys.szyc.
Szyc
Szczere wyznanie aktora: „Jestem alkoholikiem”, Instagram @borys.szyc.