Szykujemy się do Świąt – pomysł na dekoracje wielkanocnego stołu

Okoliczności z dnia na dzień wymusiły na nas zmianę stylu życia. Kalendarz jest jednak nieubłagany – wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Choć wszystko wskazuje na to, że te święta będą inne niż zazwyczaj, warto zadbać o ciepłą, rodzinną atmosferę przy stole.

Szykujemy się do Świąt – pomysł na dekoracje wielkanocnego stołu.

Okoliczności z dnia na dzień wymusiły na nas zmianę stylu życia. Chcemy czy nie, ostatnio więcej czasu spędzamy w naszych domach. Nadrabiamy zaległości w lekturze, oglądamy telewizję, ćwiczymy jogę, odwiedzamy muzea i galerie online. Kalendarz jest jednak nieubłagany – wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Choć wszystko wskazuje na to, że te święta będą inne niż zazwyczaj, warto już dziś pomyśleć o tym, jak zadbać o ciepłą, rodzinną atmosferę przy stole.

Wielkanocny stół w pastelach

Projektantka wnętrz Magdalena Miśkiewicz zdradza pomysł na piękną dekorację wielkanocnego stołu, która  tchnie w nas wiosenny optymizm.

,,Czas, który spędzamy razem w domu warto poświęcić na wspólne przygotowanie wielkanocnych dekoracji. Zaangażujmy do tego całą rodzinę. Moja propozycja to połączenie pudrowych odcieni różu z mocniejszym fioletem i złotem.” – zachęca właścicielka pracowni Miśkiewicz Design z Warszawy.

Złoto, róż i wiosenne akcenty

Złote dodatki – zarówno w pełnym blasku, klasycznym wydaniu, jak też w wersji postarzanej czy w matowym wykończeniu – od pewnego czasu wiodą prym w designie. Dlatego w tym roku Magdalena Miśkiewicz postanowiła razem z córkami pomalować pisanki właśnie na złoto. Użyły też delikatnego różu i fioletu.

Szykujemy się do Świąt – pomysł na dekoracje wielkanocnego stołu.

,,Do tego dodałyśmy serwetki i podkładki w kolorze złamanego różu, nieco gałązek gipsówki i piękne wiosenne tulipany.” – mówi Magdalena Miśkiewicz.

,,Wielkanocnymi kompozycjami ozdobiłyśmy talerze gości, wykorzystałyśmy też szklane wazony i kielichy, w których powstały kompozycje z pisanek i gipsówki. Pamiętałyśmy również o naturalnych, wiosennych akcentach, takich jak zielone gałązki bukszpanu.”

Szykujemy się do Świąt – pomysł na dekoracje wielkanocnego stołu.

Tak „ubrany” wielkanocny stół prezentuje się niezwykle świeżo, a zarazem elegancko i zgodnie z najnowszymi trendami. Stylowe dekoracje nawet w trudnych czasach pomogą wyczarować świąteczny, domowy nastrój.

Wpis znaleziono dzięki:

- Wielkanocny stół

- Ozdoby wielkanocne

- Stół wielkanocny