Tablet konkurencją dla innych mobilnych urządzeń

Tablet konkurencją dla innych mobilnych urządzeńNiewielkie gabaryty, elegancki design, obsługa gier 3D i dostęp do internetu – to najważniejsze cechy tabletów, które mogą doprowadzić do tego, że będą one wypierać inne urządzenia mobilne. Czy Polacy są już gotowi na tę rewolucję?

Tablet często jest odbierany jako elektroniczny gadżet, ale rzeczywistości może być wykorzystywany zarówno do pracy, rozrywki, jak i codziennej komunikacji ze znajomymi. Urządzenie może z powodzeniem zastąpić netbooka, czytnik e-booków, przenośną konsolę do gier, a nawet samochodową nawigację. Polscy konsumenci zaczynają dostrzegać atuty tabletów, co odzwierciedla się w dużym wzroście popularności tego typu sprzętu.

Tablet konkurencją dla netbooka
Według szacunkowych danych, w 2012 rok sprzedaż tabletów ma być wyższa nawet niż netbooków. Z analiz przeprowadzonych przez Google wynika, że prawie połowa respondentów spędza więcej czasu korzystają z tabletu, niż pracując na laptopie.

Tablet może być funkcjonalnym narzędziem biznesowym. Specjaliści używają go na co dzień w pracy do m.in. korzystania z Internetu, tworzenia notatek, przeglądania prezentacji multimedialnych. Ponadto tablet daje możliwość prowadzenia prezentacji, dzięki opcji podłączenia do rzutnika. – Dostęp do internetu oraz wyjątkowa elastyczność systemu Android pozwalają na używanie go również podczas spotkań służbowych – przekonuje Tomasz Szacoń, przedstawiciel firmy Kiano, która oferuje ekonomiczne tablety przeznaczone dla biznesu.

Dzięki karcie SD można zwiększyć pojemność pamięci aż do 32Gb, natomiast bateria jest w stanie wytrzymać nawet 8 godzin, czyli dużo więcej niż w netbooku. Osoby, które nie przepadają za korzystaniem z panelu dotykowego, mogą zakupić specjalne klawiatury do tabletów. W ten sposób komfort korzystania z urządzenia staje się jeszcze większy.