Telewizor Samsung MU6102 – 4K dla wszystkich

Samsung proponuje klientom 55-calowy telewizor pracujący w rozdzielczości Ultra High Definition, zwanej też 4K, który nie wydrenuje kieszeni. Co oferuje to urządzenie?

Telewizor Samsung MU6102 – 4K dla wszystkich

UE55MU6102 pracuje w imponująco wysokiej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Oznacza to, że można na nim odtwarzać materiały 4K dostępne w takich serwisach jak Netflix czy YouTube. Sprzęt Ultra High Definition (UHD) wyświetla niemal czterokrotnie większą liczbę pikseli od tej, którą do tej pory uznaje się za wysoką, czyli High Definition. HD zapewnia bowiem 1920 x 1080 pikseli. Jakość 4K to świetna ostrość i kolorystyka. Ponieważ konsumenci mają do czynienia na razie głównie z obrazem Full HD, telewizory 4K wyposażono w technologię poprawiania i dostosowywania takiego obrazu do standardu 4K. W przypadku Samsunga nazywa się ona UHD Upscaling. Oczywiście nie zmienia ona obrazu o niższej rozdzielczości w UHD, ale dzięki pracy procesora poprawia jego jakość.

Telewizor UE55MU6102 wyposażono również w szereg innych ciekawych technologii. I tak PurColor zapewnia naturalne odwzorowanie kolorów. To technologia, która pozwala wydobyć cienie z kolorów dzięki skanowaniu nie tylko trzech podstawowych kolorów (czerwony, zielony i niebieski), ale także trzech dodatkowych.

W urządzeniu Samsunga nie mogło zabraknąć technologii HDR. Pozwala ona uzyskać lepszą jasność i kontrast obrazu.

Z kolei technologia UHD Dimming dzieli ekran UE55MU6102 na niewidoczne bloki, a w każdym z nich dokonuje optymalizacji koloru, ostrości, poziomów czerni i bieli, tak by dostarczyć widzowi jak najwyższej jakości obraz.

Telewizor Samsunga posiada również panel Smart Hub – to sposób nawigacji po urządzeniu, pozwalający zebrać w jednym miejscu zasoby telewizora takie jak aplikacje, kanały czy podłączone urządzenia zewnętrzne.

Funkcja Smart View umożliwia wyświetlenie na ekranie UE55MU6102 zawartości smartfona. To nie wszystko, bo dzięki niej można też sterować telewizorem z poziomu telefonu.

Pilot Smart Control umożliwia sterowanie nie tylko telewizorem, ale także podłączonymi do niego urządzeniami zewnętrznymi.

Dzięki funkcji autodetekcji UE55MU6102 wykrywa podłączone do niego urządzenia i automatycznie wyświetla ich nazwy, dzięki czemu ich wybór jest bardzo prosty. Funkcja ta działa, gdy zewnętrzne urządzenia podłączone są do modułu One Connect przy pomocy kabla HDMI.

UE55MU6102 to oczywiście telewizor smart TV, co oznacza, że można na nim uruchamiać specjalne aplikacje, gry, jest też przeglądarka internetowa. Za pracę modułu smart odpowiada czterordzeniowy procesor. Jego użytkownicy mają do dyspozycji 3 gniazda HDMI, umożliwiające podłączenie urządzeń zewnętrznych. Są też 2 porty USB i gniazdo LAN oraz wyjście optyczne. To ostatnie umożliwia na przykład podłączenie soundbaru do telewizora, jeśli zechcemy poprawić sobie płynący z niego dźwięk zewnętrznym urządzeniem.

Dźwięk reprodukują 2 głośniki stereo z technologią bass reflex, a moc RMS wzmacniacza wynosi 20 W. Telewizor odtwarza oczywiście dźwięk zakodowany w formacie DTS i obsługuje technologię Dolby Digital Plus.

materiał zewnętrzny

Wpis znaleziono dzięki:

- Technologia Dolby Digital Plus

- Pilot Smart Control

- Telewizor UE55MU6102