Ten tani kosmetyk pomoże pozbyć się zaskórników

Zaskórniki są problemem prawie każdego człowieka. Uporanie się z nimi do końca jest niemal niemożliwe. Jednak nowy sposób na bezbolesną walkę budzi wielkie zainteresowanie.

Foto Pixabay

Ostatnio w serwisie Youtube pewna vlogerka dodała filmik prezentujący tę niekonwencjonalną technikę. Jakie kroki trzeba wykonać, by zamierzony efekt spełnił nasze oczekiwania?

W trzech krokach

1. Rozsmaruj na twarzy grubą warstwę wazeliny

2. Nałóż na twarz folię spożywczą

3. Idź spać!

Proste? Banalnie. Rano zaskórniki będą wychodzić o wiele łatwiej, a pory będą widocznie oczyszczone.

Wazelina to kosmetyk, który każdy powinien mieć w swoim domu. Idealnie nadaje się do pielęgnacji ciała. Świetnie nawilża i chroni skórę przed warunkami atmosferycznymi, ale też idealnie sprawdzi się w roli błyszczyka. Jej podstawowym plusem jest niewątpliwie cena, kosztuje zaledwie kilka złotych.

Slugging – co to takiego?

To trend urodowy, który opanował kanały vlogerek na Youtubie. Jest to po prostu nakładanie na twarz wazeliny zamiast tradycyjnego kremu. Właśnie to naprowadziło heyitsfeiii (użytkowniczka, która przetestowała na sobie wcześniej wspomniany sposób) do wypróbowania nocnej terapii wazeliną.

Wszystko jest banalnie proste.W codziennej pielęgnacji twarzy nic się nie zmienia,  tylko na samym końcu pieczętujemy wszystko wazeliną. Ten sposób sprawdzi się idealnie w mroźne dni zimy, które narażają nas na przesuszenia całego ciała. Kosmetyk ten blokuje wilgoć w skórze, dzięki czemu utrzymuje prawidłowy stopień nawodnienia. Warto równolegle stosować kosmetyki z właściwościami odżywczymi i witaminami, ponieważ nie ma ich w sobie wazelin. Są to składniki, których skóra bardzo potrzebuje.

Co sądzicie o tym pomyśle? Spróbujecie!