To Jolanta Kwaśniewska ma klasę. Doda i Piróg nie

Użytkownicy prestiżowego serwisu dla mężczyzn, MenStream.pl najczęściej przypisują posiadanie klasy Jolancie Kwaśniewskiej, najrzadziej Dodzie. Spośród Polaków najwyżej cenią styl Aleksandra Kwaśniewskiego i Tomasza Lisa, najniżej – Michała Piróga.Panowie korzystający z MenStream.pl klasę w odniesieniu do kobiet rozumieją jako zachowanie stosowne do sytuacji (35% wskazań), dopasowanie wyglądu do sytuacji (30%) oraz posiadanie rozległej wiedzy (21%). Jeśli chodzi mężczyzn, według badanych przesądzają o niej podobne cechy: zachowanie stosowne do sytuacji (32%) i dopasowanie wyglądu do sytuacji (24%), zaś trzecią najważniejszą cechą jest szarmanckie zachowanie wobec kobiet (18%).

Użytkownicy MenStream.pl stworzyli też ranking Polek i Polaków obecnych w życiu publicznym, z których nazwiskami najczęściej wiążą rozumianą jak powyżej klasę.

Ranking Pań:
– Jolanta Kwaśniewska (29%)
– Grażyna Torbicka (26%)
– Małgorzata Kożuchowska (12%)
– Monika Olejnik (9%)
– Justyna Steczkowska (8%)
– Monika Brodka(5%)
– Anja Rubik (5%)
– Edyta Górniak (4%)
– Doda (2%).

Ranking Panów:
– Aleksander Kwaśniewski i Tomasz Lis (po 21%),
– Donald Tusk (13%)
– Maciej Kurzajewski (12%)
– Marcin Prokop (11%),
– Sebastian Karpiel-Bułecka (9%),
– Kuba Wojewódzki (4%)
– Szymon Majewski (3%)
– Robert Kupisz (2%)
– Michał Piróg (0%).Aż 50% badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że Polki posiadają klasę. Jedynie 30% z nich było tego samego zdania w odniesieniu do Polaków.

– Niedawno prezentowaliśmy wyniki badania o klasie Polaków według internautek. Panowie są bardzo zgodni z Paniami. Podobnym atrybutom przypisują niemalże taką samą rangę. Ich rankingi różnią się nieznacznie. Taka zgodność internautek i internautów może świadczyć o ugruntowaniu określonego wizerunku poszczególnych osób w aspekcie klasy – komentuje wyniki badania Joanna Gajewska, manager ds. komunikacji marketingowej i PR w Grupie Money.pl