Trendy 2023 w świecie mozaik – jakie modele będą triumfować we wnętrzach?

Choć trendy wnętrzarskie nie zmieniają się tak dynamicznie, jak modowe, co roku można zaobserwować nowe tendencje. Co przyniesie 2023 w świecie mozaik? Co będzie na topie? Zdradzamy!

Trendy 2023 w świecie mozaik – jakie modele będą triumfować we wnętrzach?

Lekkość, obłe kształty, ciemne kolory. Jedni projektanci twierdzą, że są to bezpośrednie odwołania do modernizmu, ale w bardzo łagodnym, wręcz subtelnym wydaniu! Z kolei drudzy widzą w nich różnego rodzaju tęsknoty – za przyrodą, za naturą, za organicznymi kształtami. Preferencje te są szczególnie zauważalne w świecie mozaik! Sprawdźcie, po jakie konkretnie modele warto sięgnąć!

Trendy 2023 w świecie mozaik. Przegląd propozycji!

Ściany i podłogi odgrywają niezwykle ważną rolę, jeżeli chodzi o tworzenie atmosfery we wnętrzu. To właśnie one najczęściej ubierane są w mozaikę. Do tej pory największą popularnością cieszyła się ta w kolorze białym, dzisiaj jednak ustępuje ona miejsca głębokim zieleniom, nieoczywistym granatom, cynamonowym odcieniom brązu, wykończeniem z marmuru. Znajdzie się również miejsce dla dodatków w kolorze złota, delikatnych pasteli, barw Ziemi. Na deser – Viva Magenta, czyli kolor roku 2023!

Trendy 2023 w świecie mozaik – jakie modele będą triumfować we wnętrzach?

Jeżeli chodzi o kształty, rok 2023 upłynie nam w rytmie przyrody i zmieniających się pór roku. Geometryczne formy zaczęły być powoli wypierane przez nieoczywiste obłości, które stwarzają wrażenie plastycznych i delikatnych. Cudownie modelują i zmiękczają przestrzeń! Użycie ich w swoim mieszkaniu, to przepis na bardzo modne, zachęcające do odpoczynku wnętrze. Szczególnie dobrze prezentują się w kuchni i łazience!

Marmurowe mozaiki na ścianach i podłodze

Trendy wnętrzarskie na rok 2023 wyraźnie zwracają się ku naturze, czego doskonałym przykładem jest, chociażby kolekcja Marble Raw Decor. Pięknie imituje marmur, czyli jeden z najszlachetniejszych kamieni w przyrodzie! Wiernie oddaje jego urok i klasę, ale jako ceramika porcelanowa jest o wiele bardziej funkcjonalna. W połączeniu z ciemnym drewnem wyczaruje wnętrze w niezwykle, modnym modernistycznym rytmie.


Trendy 2023 w świecie mozaik – jakie modele będą triumfować we wnętrzach?

Przytulnie i… jeszcze przytulniej, czyli obłe mozaiki!

Obłe mozaiki mają tę właściwość, że wprowadzają do wnętrza niezwykle przytulny i lekki klimat. Tworzą na ścianach swoistego rodzaju pejzaże. Mogą być słodkie niczym cukierki, delikatne i ożywcze jak morska fala. Niekoniecznie gładkie, a na przykład ozdobione florystycznym printem. Płytki pastelowe idealnie wpiszą się w łazienkę zaaranżowaną w stylu kawaii, który podobnie jak w zeszłym sezonie tak i teraz będzie świecił triumfy!
Stonowane i charyzmatyczne zarazem, mozaiki w roli dekoracji!

Trendy wnętrzarskie na 2023 rok zachęcają do tworzenia mozaikowych galerii. Warto więc zarezerwować dla nich co najmniej jedną ścianę. Możemy postawić na starannie wyselekcjonowane, stonowane kompozycje – głęboka zieleń, eukaliptusowa szarość, ciepły beż lub wyjść poza schematy i zabawić się kolorem – Viva Magenta, cynamon, raspberry blush. Pierwsze z nich będą sprzyjać odpoczynkowi, drugie dodadzą energii! Wniosą niesamowitą świeżość do wnętrza!

Trendy 2023 w świecie mozaik – jakie modele będą triumfować we wnętrzach?

Trendy 2023 w świecie mozaik – jakie modele będą triumfować we wnętrzach? Podsumowanie!

Modne mozaiki 2023 ukazują tęsknotę za tym to, co piękne i naturalne. Cudownie korespondują z przyrodą. Nawiązują do teraźniejszości, wydarzeń z przeszłości. Doskonale identyfikują nasze potrzeby. Relaksują, a z drugiej strony dodają energii!

Trendy 2023 w świecie mozaik – jakie modele będą triumfować we wnętrzach?

Artykuł partnera