Trendy w makijażu – wiosna 2023 

Za nami 3 dni niezwykłego wydarzenia - Sephora Trend Report, które odbyło się w warszawskiej Arkadii. Na odwiedzających czekała przestrzeń stworzona przez sieć perfumerii Sephora wraz z partnerskimi markami, pełna wyjątkowych stref, w których od piątku do niedzieli oddać można było się bezpłatnie i bez zapisów w ręce najlepszych ekspertów świata piękna. Wydarzenie było też okazją do analizy aktualnych trendów!

Trendy w makijażu wiosna 2023 

Sephora Trend Report to kultowe wydarzenie, doskonale znane tym, którzy śledzą nowości i trendy. Po 3 latach, powróciło do Westfield Arkadia, by na nowo zachwycać multisensorycznymi strefami, indywidualnymi konsultacjami z ekspertami Sephora i partnerskich marek.

3 wiodące trendy w makijażu

Tej wiosny trendy dają możliwość podkreślenia indywidualnego stylu każdej kobiecie. Podstawa tkwi w zadbanej, dobrze zdiagnozowanej i chronionej przed fotostarzeniem cerze. Im troskliwiej zajmiemy się jej potrzebami, tym łatwiej i przyjemniej będziemy mogli eksperymentować z wiosennymi trendami makijażowymi. Podczas Sephora Trend Report przedstawione zostały 3 wiodące makijaże, które wykreował zespół ekspertów Sephora. Juicy Lips, stawiający w centrum uwagi piękne, nasycone soczystym kolorem usta. Underpainting, którego kwintesencją jest efekt delikatnie wymodelowanej i rozświetlonej blaskiem cery oraz 90s Revised – czyli makijaż oczu w na nowo zinterpretowanej, zmysłowej odsłonie smokey eye w stylu z lat 90tych.
Makijaż inspirowany Rihanną

Fenty look

Makijażystka gwiazd – Patrycja Dobrzeniecka (@patrycjadobrzeniecka_beauty) podczas swoich pokazów zaprezentowała „Fenty Face”. Makijaż w stylu Rihanny jest pełen „glow effect” oraz „Iconic Nude Look”. W centrum stawia naturalną, zdrową i promienną cerę.

Mocny akcent na oko

Klaudia Jóźwiak (@klaudia_jozwiak_makeup) podczas sobotniego wystąpienia odkryła tajniki makijażu „Sirens Eyes” z przyciągającą spojrzenia, wyciągającą oczy, wyraźną kreską na górnej powiece. Taki typ makijażu daje efekt supermocnego spojrzenia.

Make up
Fairy Make-up
Fanki Izabeli Wojciechowskiej (@fog_in_the_garden) – jednej z najpopularniejszych influencerek beauty młodego pokolenia, zobaczyć mogli jak krok po kroku wykonać „Fairy Makeup”, czyli makijaż „wróżkowy”, będący wizytówką jej stylu. Izabela wykreowała go za pomocą kolorowych rozświetlaczy, błyszczących dodatków oraz elementów kwiatowych.
Trendy w makijażu wiosna 2023 

Podstawa udanego makijażu, czyli pielęgnacja

Dr Alicja Śliwowska znana w social mediach jako @dr_scura, opowiedziała o trendzie „Skincycling”. Jest to znana wśród dermatologów metoda pielęgnacji cery bazująca na trzech kluczowych grupach produktów: kwasach, retinoidach oraz produktach regenerujących i nawilżających. Polega ona na dbaniu o cerę w czterodniowym powtarzanym w kółko cyklu. Dzięki niemu powitamy wiosnę piękną, nawilżoną i zregenerowaną cerą.

Podsumowanie trendów okiem stylistki

Wyjątkowe, bo dedykowane trendom fashion spotkanie, poprowadziła w piątek oraz niedzielę, stylistka magazynu ELLE – Karolina Limbach.
,,Wiodące trendy modowe wiosny 2023 to zdecydowanie styl neo classic, ale też przezroczyste warstwy, a nawet tak zwany bieliźniany look. To czego nie powinno zabraknąć w naszej garderobie, to mój ulubiony retro trend – spodnie cargo, ale też marynarki maxi, spódnice midi, czy nieśmiertelny jeans. Kolory wiosny są tradycyjnie bardzo optymistyczne i żywe. Dominują barwy takie jak róż w odcieniu waty cukrowej, orange, acid green, kobalt, czy też srebro. Powracający trend to również frędzle, giga biżuteria oraz asymetria.” – podsumowuje Karolina Limbach.