Jak urządzić pokój dziecka?

Urządzanie pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że dzieci bardzo szybko rosną, a ten sam pokój ma im służyć przez długie lata.

jak urzadzic dzieciecy pokoj2
Jak urządzić pokój dziecka?

Co zrobić, żeby zapewnić swojemu dziecku idealne warunki do nauki i zabawy, nie zmieniając przy tym wyposażenia co kilka lat? Najlepsze rozwiązania jak zawsze są najprostsze – musisz tylko je poznać.

jak urzadzic dzieciecy poko3
Jak urządzić pokój dziecka. Kolekcja Alien

Urządzanie pokoju małego dziecka

Małe dziecko potrzebuje przede wszystkim dużo miejsca do zabawy. Dla maluchów zabawa jest jednocześnie nauką, pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywne myślenie, dlatego wykorzystaj wszystkie możliwości, aby zapewnić potrzebną dawkę bodźców! Plac zabaw w pokoju to marzenie każdego dziecka. Brzmi nierealnie? Tak Ci się tylko wydaje! Dzięki pomysłowym rozwiązaniom projektantów z branży meblarskiej sam wystrój i meble mogą służyć Twojemu dziecku do zabawy. – Jedna z naszych najnowszych kolekcji, ALIEN, jest nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, ale przede wszystkim dostarcza najmłodszym użytkownikom wyjątkowych przeżyć. Dzięki dwóm rodzajom naklejek, które można dokupić do programu, dziecko może wykorzystać każdy element pomieszczenia do zabawy. Dodatkowo wymienne listwy i fronty mebli dodawane do kompletu aż w trzech kolorach sprawią, że nuda będzie mu obca – mówi Ewelina Wójcik, ekspert z firmy Meble Wójcik.

jak urzadzic dzieciecy pokoj4Pokój szkolniaka

Co więcej, przykładowa kolekcja ALIEN jest dostosowana także do potrzeb dzieci w wieku szkolnym. Wygodne biurko i dużo miejsc do przechowywania zapewnią mu doskonałe warunki do nauki. Dzięki takim wielofunkcyjnym rozwiązaniom meble będą się sprawdzać przez wiele lat, a jednocześnie będziesz mogła zachować jednolity wystrój pokoju. Warto więc zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami, żeby wybrać te najlepsze dla siebie i swojego dziecka. Początek nauki to okres, w którym musisz zadbać o dobre nastawienie dziecka do szkoły i ułatwienie mu przejścia od dni spędzanych na zabawie do nowych obowiązków, np. odrabiania lekcji. Żeby odświeżyć pokój i dostosować go do nowej sytuacji, nie musisz stawać na głowie. Wystarczą proste rozwiązania – takie jak przemeblowanie. Dobrym pomysłem jest ustawienie biurka przy oknie. Po pierwsze, do nauki potrzebne jest dobre oświetlenie. Po drugie, twoje dziecko nie będzie się dzięki temu rozpraszać widokiem rozrzuconych na dywanie zabawek.

jak urzadzic dzieciecy pokoj45

Urządzanie pokoju nastolatka

Ostatni, i chyba najtrudniejszy etap urządzania pokoju dla dziecka, to urządzanie pokoju nastolatka. Najczęściej dorastające dziecko nie chce już starych, zbyt infantylnych na swój wiek mebli i góry klocków w każdej szufladzie. Ma własne wymagania i własny gust, według którego chciałoby urządzić swój pokój. Dlatego nieuniknione mogą się okazać w tym przypadku zakupy w sklepie meblowym. Porady stylistyczne rodziców raczej rzadko są mile widziane, jednak możesz podpowiedzieć swojemu dziecku kilka praktycznych rozwiązań, dzięki którym nie pożałuje swojego wyboru. Złotą zasadą jest uniwersalność. Za pół roku plakaty heavy metalowych zespołów będzie można łatwo zastąpić zdjęciami rastamanów, gorzej byłoby w przypadku czarnych mebli. Przekonaj swoje dziecko, że meble to inwestycja na wiele lat i dlatego musi podjąć rozsądną decyzję.

jak urzadzic dzieciecy pokoj
Jak urządzić pokój dziecka?