Walentynowicz. Anna szuka raju, Dorota Karaś i Mark Sterlingow

10 lat po tragicznej śmierci Anny Walentynowicz w katastrofie smoleńskiej poznajemy jej pełną biografię.

Walentynowicz. Anna szuka raju, Dorota Karaś i Mark Sterlingow.

Dorota Karaś i Marek Sterlingow, w genialnym dziennikarskim duecie, przeprowadzili nie tylko rzetelne śledztwo, ale stworzyli niezwykle wciągającą, niekoloryzowaną opowieść o kobiecie, która zawsze była w centrum polskiej historii.

Jak napisał o książce Cezary Łazarewicz, reporter, laureat Literackiej Nagrody „Nike”:
To opowieść pełna czułości i wrażliwości, ale prawdziwa, bez podlizywania się bohaterce. O kobiecie, która stała się legendą i tej legendy nie udźwignęła, a przede wszystkim o skrywanej przez te wszystkie lata tajemnicy, do której autorzy dotarli dopiero po jej śmierci.

W książce znajdziemy też odpowiedź na to najważniejsze od lat pytanie – jak to się stało, że kilka odważnych osób, które zmieniły historię świata, odnosząc największe w swoim życiu zwycięstwo, tak bardzo się ze sobą skłóciło i znienawidziło?

Życie prywatne Walentynowicz skrywa wiele tajemnic. Anna nie opowiada o tym, co przeżyła w czasie wojny. Autorzy dotarli do nieznanych i niepublikowanych wcześniej materiałów. Odwiedzili rodzinę Anny w Ukrainie, skłonili do zwierzeń jej syna, Janusza Walentynowicza. Rozmawiali z przyjaciółmi i przeciwnikami Anny: Lechem Wałęsą, Bogdanem Borusewiczem, Hanną Krall, Krzysztofem, agentem, który zaważył na relacjach Anny z Wałęsą.

Wpis znaleziono dzięki:

- Anna Walentynowicz

- Anna szuka raju

- książki biograficzne