Bartosz Pawlikowski – specjalista Dermatolog, wysokiej klasy ekspert w dziedzinie laseroterapii, członek Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i założyciel pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii w Praktyce kształcącego lekarzy. Ponadto, konsultant w dziedzinie dermatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz ekspert Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA). W 2004 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim, a w 2013 roku pod opieką Prof. Andrzeja Kaszuby uzyskał specjalizacje dermatologa i wenerologa.
W 2014 roku założył Medevac Klinika Pawlikowski, oferującą kompleksowe usługi medyczne w zakresie leczenia dzieci i dorosłych, którą prowadzi wspólnie z żoną.
Ma na swoim koncie dwie misje w Iraku: W 2005 roku pełnił funkcję lekarza izby przyjęć IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Leczył w ramach pomocy dla irackiej ludności cywilnej, opiekował się rannymi i chorymi żołnierzami, w nagłych wypadkach asystował przy zabiegach operacyjnych i samodzielne wykonywał podstawowe czynności chirurgiczne. – Dzięki misjom w Iraku oceniam dziś pacjenta nie tylko w odniesieniu do jego problemów dermatologicznych. Biorę pod uwagę również dolegliwości innych narządów i podchodzę do problemu holistycznie. To oznacza również, że jestem otwarty na każdą metodę leczenia, jeśli tylko jest ona skuteczna – podkreśla.
Na portalu znanylekarz.pl pacjenci opublikowali kilkadziesiąt pozytywnych opinii na temat lekarza. Podkreślają w nich, że dr Pawlikowski jest nie tylko doskonałym specjalistą, ale ciepłym i otwartym człowiekiem o dużej kulturze osobistej. Cenią sobie m.in. fakt, że zawsze odpowiada na telefony i maile. Dr Pawlikowski bardzo lubi małych pacjentów, dlatego od 2 lat z pasją na fejsbuku prowadzi autorski profil poradniczy Dermatolog dziecięcy radzi, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców – publikuje na nim zdjęcia i wideo z zabiegów, a także dzieli się najciekawszymi przypadkami medycznymi. Jest częstym gościem popularnego programu „Pytanie na śniadanie”. Widzowie cenią sobie fakt, że ciekawie odpowiada na zadawane mu pytania, a wyjaśniając zawiłości rożnych problemów, posługuje się prostą dla pacjenta terminologią.