Kolejny sukces sanah! To ona rządzi w rocznym podsumowaniu OLiS

Popularność przyniósł jej wydany na początku 2020 roku hit "Szampan". Z każdym kolejnym utworem zjednywała sobie coraz większą ilość słuchaczy. Teraz znana pod pseudonimem sanah Zuzanna Jurczak znów ma co świętować.

sanah
Kolejny sukces sanah! To ona rządzi w rocznym podsumowaniu OLiS. Foto Instagram @sanahmusic

24-letnia artystka sanah zdominowała podium w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt fizycznych 2021. W rankingu przygotowanym przez Oficjalną Listę Sprzedaży znalazły się aż dwie płyty młodej wokalistki. Kto jeszcze triumfował w poprzednim roku? Co ciekawe, wśród pierwszej dwudziestki znalazła się tylko jedna pozycja zagraniczna.

Nośniki fizyczne wciąż popularne

W czasach, w których zaledwie kilka kliknięć dzieli nas od setek tysięcy płyt i utworów, wydawać by się mogło, że prawdziwe kompakty stały się zupełnym przeżytkiem. To jednak nie do końca prawda. Polacy wciąż kupują fizyczne krążki, choć wśród ich wyborów przeważają raczej propozycje z rodzimego podwórka. Eksperci OLiS zbierają te dane i właśnie podsumowali ubiegły rok pod względem najchętniej kupowanych płyt. Czy wyniki okazały się zaskakujące?

sanah znów triumfuje

Artystka, która tak naprawdę nazywa się Zuzanna Jurczak, wydała w 2021 jedną płytę – „Irenka”. To wydawnictwo uplasowało się na szczycie stawki. Podium zamyka z kolei krążek „Królowa dram”, który na rynku pojawił się w połowie 2020. Mimo to w ubiegłych dwunastu miesiącach wciąż cieszył się na tyle dużą popularnością, by zająć jedną z czołowych lokat w zestawieniu.

sanah
Kolejny sukces sanah! To ona rządzi w rocznym podsumowaniu OLiS. Foto Instagram @sanahmusic

Kto jeszcze w TOP10?

Drugi stopień podium zajęła rapowa propozycja od Maty – „Młody Matczak”. Na czwartym miejscu uplasował się krążek od Ekipy Friza „Sezon 3”. Kolejne pozycje to „Siara” od rapera Kękę (5.), „Fight Club” od PRO8L3M-u (6.), jedyna zagraniczna propozycja w TOP20, czyli „30” Adele (7.), „Nic” od Sokoła (8.), płyta Męskiego Grania Orkiestry 2021 (9.) oraz „Pułapka na motyle” Sobla (10.).