Wkrótce premiera nowej książki laureatki Literackiej Nagrody Nike!

Poruszająca opowieść laureatki Nagrody Literackiej Nike Joanny Olczak-Ronikier o życiu tuż po wojnie - "Wtedy. O powojennym Krakowie".

wtedy o powojennym krakowie
Wkrótce premiera nowej książki laureatki Literackiej Nagrody Nike!


Autorka będzie gościć na tegorocznych Targach Książki w Krakowie 17 października 2015 roku. 

Marzec 1945. Janina Mortkowiczowa, współtwórczyni słynnej oficyny wydawniczej, i jej córka Hanna Mortkowicz-Olczakowa – pisarka, po okupacyjnych przejściach znajdują przystań w Krakowie. Wkrótce odnajduje się też córka Hanny, czyli autorka tej książki. W spalonej Warszawie przepadło wszystko: mieszkanie, księgarnia, siedziba wydawnictwa. W krakowskim Domu Literatów przy ulicy Krupniczej zaczynają nowe życie. Powojenne czterolecie oglądamy z podwójnej perspektywy: wspomnień dziesięcioletniej wtedy Joasi i dokumentów pieczołowicie przechowanych przez jej matkę i babkę. Powstaje obraz niezwykły: barwny i nasycony emocjami, a zarazem precyzyjny jak dzieło historyka, poruszający i piękny.

Premiera książki już 21 października!

joanna olczak-ronkiel
Wkrótce premiera nowej książki laureatki Literackiej Nagrody Nike!

 

Joanna Olczak-Ronikier (ur. 1934) − pisarka i scenarzystka, współzałożycielka Piwnicy pod Baranami, autorka monografii tego kabaretu i biografii Piotra Skrzyneckiego. Jej książka W ogrodzie pamięci (2001) otrzymała Nagrodę Literacką Nike i przetłumaczona została na wiele języków.