Włosy: naturalna wizytówka każdej kobiety

wlosy naturalnaZdobią i zdradzają stan naszego zdrowia. Ich wygląd może innym sporo powiedzieć na nasz temat. Mogą sprawić, że będziemy postrzegane jako kobiety zadbane, mogą też wywołać wiele mniej przyjemnych komentarzy. Nasze włosy to nasza wizytówka. Jak zadbać o ich piękny i zdrowy wygląd?

Szczotkowanie włosów to podstawa. Dzięki temu nie tylko unikamy ich splątania, ale też masujemy skórę głowy. Im lepiej jest ona ukrwiona, tym lepiej mają się nasze włosy. Dziwić może fakt, iż tak ważny zabieg jest przez wiele kobiet traktowany z lekceważeniem. A przecież wybór niewłaściwej szczotki lub też niewłaściwe jej wykorzystywanie mogą poważnie odbić się na stanie naszej czupryny. Szczotkowanie mokrych włosów, zbyt długie szczotkowanie lub sięganie po plastikową szczotkę to najczęściej popełniane błędy. Negatywne skutki ma też zapominanie o systematycznym czyszczeniu szczotki, na której każdego dnia osiada wiele zanieczyszczeń i bakterii.

Ważna jest też codzienna pielęgnacja. Wybór szamponu i odżywki to istotne kwestie, jednak nie można też zapominać o najbardziej problematycznej grupie kosmetyków, czyli produktów do stylizacji włosów. Im częściej sięgamy po lakiery czy pianki, tym większą troską musimy otoczyć skórę naszej głowy. Na szczęście nie brak produktów, które mogą nam pomóc w walce o zachowanie zdrowych i pięknych włosów bez większego wysiłku. Systematyczna pielęgnacja włosów na przykład produktami Garnier jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo prosta. W renomowanych drogeriach czekają przecież specjalistyczne serie preparatów, które mają pomagać w rozwiązywaniu konkretnych problemów. Włosy zbyt suche lub przetłuszczające się, wypadające lub łamliwe – dziś każda z nas może znaleźć taki zestaw, który pozwoli jej uporać się z problemami.

Dieta przyjazna włosom

By efekty codziennej pielęgnacji przynosiły jeszcze lepsze efekty, warto też wzmocnić cebulki włosów oraz skórę głowy. Pomocna będzie tu dieta, dzięki której można wzmocnić włosy i skutecznie rozwiązać wiele problemów związanych z ich formą. Marchew jako źródło beta-karotenu jest w takim menu mile widziana, równie cenionym składnikiem diety są żółtka jaj. Są one wspaniałym źródłem witamin z grupy B, których niedobory sprawiają wiele problemów związanych z wyglądem i stanem włosów. Ryby i owoce morza dostarczają z kolei cynku, którego niedobory okazują się jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów.

Odpowiednia pielęgnacja to dieta, właściwe szczotkowanie oraz systematyczne sięganie po kosmetyki do pielęgnacji włosów wysokiej jakości. Dzięki temu każda z nas może sprawić, że jej włosy staną się jej najlepszą i najpiękniejszą zarazem wizytówką.