Wpływ udanego życia seksualnego na nasze zdrowie

W 2003 Rada Tradycji Unii Europejskiej ogłosiła 7 czerwca Międzynarodowym Dniem Seksu. Seks jest zdrowy. Regularne współżycie zmniejsza ryzyko zawału serca, poprawia krążenie krwi oraz kondycję mięśni.

couple-love-1240191
Wpływ udanego życia seksualnego na nasze zdrowie.

Seks wciąż wywołuje liczne dyskusje i spostrzeżenia, zarówno w kontekście społecznym, kulturowym i jak i religijnym. Seksualność wciąż wzbudza wiele skrajnych emocji, od szczęścia i radości, aż po poczucie wstydu, zakłopotania czy też niesmaku.

A przecież seks jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Liczne badania naukowe dowodzą, że udane współżycie seksualne zwiększa poczucie własnej wartości.

Seks działa jak środek antydepresyjny i przeciwbólowy, zmniejsza stres, ma pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry i ciała, a do tego wprawia nas w  dobre samopoczucie. Seks to także jeden z najprzyjemniejszych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Wpływ udanego życia seksualnego na nasze zdrowie:

Jest dobry dla serca

Podczas seksu wzrasta akcja serca z 70 do 150 uderzeń na minutę. Stosunek seksualny jest więc treningiem cardio i uprawiany co najmniej trzy razy w tygodniu, zmniejsza ryzyko zawału o 50%.

Łagodzi stres

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Biological Psychology, seks obniża ciśnienie krwi i zmniejsza efekty stresu.

Spala kalorie

Stosunek seksualny to wysiłek podobny do sportu lub pracy, zużywamy podczas niego sporo energii. Patti Britton, psycholog i seksuolog z Los Angeles wyliczyła, że trzydzieści minut seksu spala 85 kalorii lub więcej.

Poprawia odporność

Regularne uprawianie seksu zwiększa poziom przeciwciał zwanych immunoglobulinami, które chronią przed przeziębieniami i innymi infekcjami.

Zmniejsza ból

Pod wpływem seksu wzrasta we krwi poziom oksytocyny oraz endorfin, co powoduje spadek bólu.

Zwiększa poczucie bliskości

Uprawianie seksu zwiększa poziom hormonu miłości (wspomnianej już oksytocyny), która pomaga nam budować więzi i doświadczać zaufania.

Seks jest pięknym przeżyciem gdy uprawiamy go z kochaną osobą, której ufamy i którą szanujemy,  nie godzimy się na nic na co nie mamy ochoty, nie używamy seksu do manipulowania drugą osobą. Seks jest naturalny i piękny pod warunkiem, że wkładamy w życie seksualne swoje serce i duszę.

Renata Wrona

user_243153_f4c722_hugeRenata Wrona – trenerka rozwoju osobistego i autorka poradnika z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”. Life & Business Coach ICF, PR managerka, właścicielka firmy PRIME IMAGE. Ekspertka w dziedzinie kreowania marki osobistej, komunikacji interpersonalnej, Public Relations, wystąpień publicznych, etyki w biznesie. Prowadzi szkolenia z doskonalenia kompetencji osobistych, interpersonalnych i menedżerskich, pomagając uczestnikom w osiąganiu najlepszej wersji siebie samego. Jej pasją są zagadnienia z obszaru rozwoju osobistego, wpływu przekonań na skuteczność w osiąganiu celów, poprawy jakości życia. Dzięki jej sesjom klienci osiągają spełnienie w życiu zawodowym i szczęście w życiu osobistym. Stosuje pracę z obrazem wykorzystując metodę  Points of You. www.renatawrona.pl