Współczesny styl pałacowy. Jak urządzić sypialnię, jadalnię i salon po królewsku?

Jeśli masz słabość do antyków i wyrazistych ozdób, to z pewnością przypadnie Ci do gustu

Współczesny styl pałacowy. Jak urządzić sypialnię, jadalnię i salon po królewsku?

Współczesny styl pałacowy. Jak urządzić sypialnię, jadalnię i salon po królewsku?
Niegdyś zarezerwowany był tylko dla siedzib historycznych władców, dziś powraca w bardziej nowoczesnym wydaniu.
Ta aranżacja przenosi się do teraźniejszości i każdy może poczuć się jak w bajce.

Wystrój wywodzący się z drugiej połowy XIX w. charakteryzuje się przepychem i zdobieniami, przez co arystokracja chciała podkreślić swoją wyższość. Wyróżnia się zamiłowaniem do klasyki i antykami. Urządzając wnętrze w królewskim stylu należy przywiązać dużą wagę do detali- bibeloty, puzderka, porcelanowe figurki, intarsjowane szkatułki będą dobrym zwieńczeniem. Jeśli jesteśmy w posiadaniu starych mebli po naszych przodkach, to będzie to duże ułatwienie w odtworzeniu klimatu dawnych wnętrz.

Sen po królewsku

Do niezbędnego wyposażenia w tym pomieszczeniu należeć będzie komfortowy fotel, czy szezlong, który samą formą zachęca do wypoczynku i zwolnienia tempa. Efektowne będzie stojące, duże, drewniane lustro z rzeźbieniami lub złoceniami. Nuty romantyczności z pewnością doda obszerne łoże z pikowanym wezgłowiem lub z ozdobną, kutą ramą. Dodatkowo można ozdobić pościel futrzaną narzutą.
Warto zaopatrzyć się w meble, które cieszyły się popularnością w tamtych czasach, czyli etażerka czy toaletka koniecznie wykonana z drewna i w jasnych kolorach. Pałacowy charakter dodadzą ciężkie zasłony przewiązane ozdobnym sznurem.
Dobrze dobrane meble stworzą spójną stylizację sypialni. Na ścianach sprawdzą się tapety z delikatnym, kwiatowym motywem, które idealnie współgrać będą z obrazami z drewnianymi ramami.

Jadalnia w stylu pałacowym

Do tego miejsca przywiązywano szczególną uwagę. Nie było to bowiem tylko miejsce do spożywania posiłków. To właśnie tam arystokracja toczyła najbardziej owocne dyskusje i przyjmowała uczonych i myślicieli. Zgodnie z funkcją sali jadalnianej, najważniejszym meblem tutaj jest stół, najlepiej drewniany. Do oświetlenia tego miejsca idealnym rozwiązaniem będzie kryształowy żyrandol. Kredens z ornamentami również odegra tu ważną rolę, bowiem tam możemy przechować porcelanowe wazy i sosjerki, które zwykły posiłek zamienią w arystokracką ucztę.

Bajkowy salon

Największą rolę odegra pozłacana kanapa obita tkaniną w kwiaty, na wysokich, ozdobnych nóżkach, która pozwoli nam po ciężkim dniu poczuć się jak z królewskiej rodziny. W baśniowym salonie sprawdzi się fotel z podnóżkiem, a obok stolik, który ozdobiony będzie świecznikiem. W aranżacji wnętrza w stylu pałacowym wykorzystaj listwy szukateryjne. Ten mały detal przykuje uwagę.

Współczesny styl pałacowy. Jak urządzić sypialnię, jadalnię i salon po królewsku?

Wpis znaleziono dzięki:

- Aranżacja wnętrz

- Styl pałacowy

- Antyki