Wspólna sztuka na ulicy Wspólnej. Weź udział

Wrocławski Sound to przegląd, który od trzech lat prezentuje muzyczne osiągnięcia twórców związanych z miastem Wrocław i integruje lokalne środowisko artystyczne.

ARTYŚCI WROCŁAWSKIEGO SOUNDU

BARTOSZ PORCZYK

Rozchwytywany wrocławski aktor i wokalista podczas przeglądu zaprezentuje materiał ze swojej autorskiej, wydanej w kwietniu tego roku płyty „Sprawca”. Artysta rysuje w nim obraz współczesnej rzeczywistości czasów konsumpcjonizmu, porusza kwestie popkulturowości i chorób polskiego show biznesu. Nie pozostaje bezkrytyczny wobec siebie, gdyż teksty stanowią również smutną autorefleksję artysty naszych czasów. Wrażenie chaosu panującego w tym świecie Porczyk wydobywa dzięki różnorodności w kreowaniu oprawy muzycznej. Podczas koncertu – wyśmienitego muzyczno-aktorskiego show, będzie dążył do żartobliwego ośmieszenia masowych gustów, a jednocześnie postara się je zaspokoić.

FAT BURNING STEP feat. Maria Payne

Fat Burning Step to efekt współpracy wrocławskich muzyków ze zjawiskową wokalistką o angielsko-greckich korzeniach – Marią Payne oraz szwajcarskim producentem Roli Mosimannem. Artyści określają swoją muzykę jako organiczne spojrzenie na dubstep, dub oraz world music. Projekt korzeniami sięga elitarnej imprezy Bass Day UK 2007 w Manchesterze, w ramach której wystąpił obecny lider FBS – basista Bond, prezentując możliwości modulacji brzmienia gitary basowej. Przez dwa kolejne lata Bond eksperymentował w duecie z Michałem Muszyńskim, rozszerzając działalność i nawiązując współpracę z innymi interesującymi artystami. Kolejna odsłona ich wspólnej twórczości będzie miała miejsce właśnie podczas Wrocławskiego Soundu.

GLINIANE PIEŚNI

„Gliniane Pieśni” to autorski projekt Michała Litwińca – świetnie znanego wrocławskiego twórcy sztuki niszowej i awangardowej. Zafascynowany glinianym światem wpadł on bowiem na pomysł, by połączyć pasję garncarską z odwieczną pasją muzyczną. W projekcie tym skupił doświadczonych muzyków i wybitnego garncarza, łącząc ich w jednej idei – przygotowania orkiestry instrumentów z gliny w połączeniu z eksperymentem głosowym, bazowanym na starych śpiewach z różnych kultur. Na scenie Impartu zaistnieją zatem niezwykłe plemienne warunki, bowiem lepienie w glinie i ludzki głos to dwie archaiczne sytuacje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów.

ALICJA JANOSZ

Nowy album Alicji Janosz pt. „Vintage”, którego premiera planowana jest na jesień, utrzymany będzie w klimacie soulowym, z domieszką bluesa i jazzu, gdyż właśnie te brzmienia inspirują wokalistkę od kilku lat. Taki też muzyczny nastrój dominować będzie podczas koncertu Alicji w ramach Wrocławskiego Soundu. Spodziewać się możemy klimatycznych, bluesowych kawałków, a także energetycznych utworów w wykonaniu tej młodej, powracającej na polską scenę muzyczną wokalistki. Charakterystyczny, mocny głos Alicji wraz z jej autorskimi tekstami i uzupełniony dźwiękami towarzyszących instrumentów z pewnością okaże się ciekawym i przyjemnym muzycznym połączeniem. Będzie to pierwszy koncert Alicji prezentujący materiał z nowego albumu z pełnym muzycznym składem.

cd … 1 2 3 4 5 6 7 »