Wszystko, co powinnaś wiedzieć o siłowni, a wstydzisz się zapytać

Zależy Ci na wypracowaniu idealnej sylwetki na lato? Warto wybrać się na siłownię i zacząć regularne ćwiczenia. Osoby rozpoczynające swoją przygodę ze sportem powinny poznać kilka prostych reguł dotyczących klubowego savoir vivre.

Wszystko, co powinnaś widzieć o siłowni, a wstydzisz się zapytać

Przyszła wiosna, za chwilę z dna szafy wyjmiemy zwiewne sukienki i krótkie spodenki. To w tym okresie znajdziesz największą motywację do dbania o swoją sylwetkę.  Jak pozbyć się dodatkowych kilogramów po długiej zimie?

Przygotowanie

Przed pierwszą wizytą na siłowni przygotuj sobie wygodne ubranie, sportowe buty i ręcznik. Obowiązkowo należy wyposażyć się również w butelkę wody niegazowanej. Aby organizm poradził sobie z dużym wysiłkiem, musi mieć na bieżąco uzupełniane płyny. Podczas pierwszej wizyty warto udać się do instruktora, który pokaże ci, jak używać danego sprzętu. Doradzi również jakie ćwiczenia wykonywać, by uzyskać oczekiwane rezultaty. Pamiętaj że ćwiczenia to połowa sukcesu. Pozostała część to odpowiednia dieta i nawyki żywieniowe.

Siłownia czy fitness?

To ważna decyzja, szczególnie dla kobiet, które często boją się siłowni i ćwiczeń z ciężarami, by nie wyglądać zbyt męsko. Nic bardziej mylnego, żadne zajęcia fitness nie ujędrnią kobiecego ciała tak skutecznie, jak dobrze przeprowadzony trening siłowy. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wymodelują i wyrzeźbią sylwetkę, dzięki temu poprawią także twoją wydolność i kondycję. Nie bój się strefy ciężarów i odejdź od robienia samego cardio. Ciężary podnoszone przez panie mogą jedynie pomóc w spaleniu tkanki tłuszczowej i delikatnym wyrzeźbieniu ciała.

Jeśli jednak ćwiczenia siłowe nie przemawiają do ciebie, to powinnaś pomyśleć nad zajęciami w klubie fitness. Ten rodzaj aktywności jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią ćwiczyć w grupie. Nie dość, że łatwiej jest się zmotywować do tego, by w ogóle zacząć lub pójść na zajęcia, to prościej też jest dokonać rzeczy, których sama byś nie zrobiła. Ćwiczenia fitness pomogą nam rozciągnąć mięśnie i spalić zbędne kalorie. Zajęcia fitness oferują wiele różnych treningów np. stretching, zumba, spinning czy aerobik. Przed pierwszą wizytą w klubie sprawdź, jakie ćwiczenia są w grafiku i które najbardziej będą ci pasować.

Wszystko, co powinnaś widzieć o siłowni, a wstydzisz się zapytać

Bezpieczeństwo to podstawa

Aby uniknąć niespodziewanych kontuzji, przed przystąpieniem do ćwiczeń powinnaś odpowiednio rozgrzać swoje mięśnie. Półgodzinna rozgrzewka z zastosowaniem ćwiczeń rozciągających w zupełności wystarczy. Nie przejmuj się presją otoczenia. Jako osoba początkująca, masz pełne prawo do trenowania w wolniejszym tempie. Lepiej wykonywać ćwiczenia wolniej, ale dokładniej i przywiązywać dużą wagę do poprawności ich wykonywania. Nieumiejętny trening powoduje nadmierne obciążanie stawów i bolesne kontuzje. Jeśli dokuczają ci kolana, obręcz barkowa, czy inne stawy, skonsultuj się z instruktorem. Pomoże poprawić ci technikę wykonywania ćwiczeń. Chcąc zachować sprawne stawy na dłużej, warto również zabezpieczyć je od środka stosując preparaty z kolagenem np. 4Flex.

Wpis znaleziono dzięki:

- Silownia

- Fitness

- Trening

 • gabka5655

  Serdecznie polecam trenera Mgr Igora Mieńkowskiego
  Wejdź na stronę IGORTRENERONLINE.PL
  Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek!
  Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja!
  Wejdź teraz na igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty!
  Sama skorzystałam i serdecznie polecam 😀