Jak zaaranżować zieleń Greenery w mieszkaniu?

Najbliższe 12 miesięcy będzie należało do koloru zielonego – zarówno w modzie, designie, jak i architekturze. Wszystko za sprawą instytutu Pantone, który co roku ogłasza najmodniejszą barwę nadchodzących sezonów. Tym razem padło na Greenery, czyli jasną, soczystą zieleń. Odcień ten pojawił się zarówno na wybiegach u największych kreatorów mody, jak i w elementach wyposażenia wnętrz.

Jak zaaranżować zieleń Greenery w mieszkaniu?
Jak zaaranżować zieleń Greenery w mieszkaniu?

Zieleń na wybiegach

Greenery ma symbolizować nowy początek. Nie od dziś kojarzymy przecież kolor zielony z nadzieją  i odradzaniem się. Tak żywa barwa może wydawać się trudna w zakomponowaniu, okazuje się jednak, że jej zestawienie z innymi wcale nie jest trudne. W kolekcjach światowej sławy projektantów mody pojawiał się zarówno zielony total look (Balmain, Emilio Pucci, Versace), jak i wielobarwne stylizacje z pojedynczymi akcentami w odcieniu Greenery (Miu Miu, Michael Kors, Dsquared2).

Soczysta mozaika

greener2
Jak zaaranżować zieleń Greenery w mieszkaniu?

Kolorystyczne trendy są wykorzystywane nie tylko przez projektantów mody, ale i wnętrz. Chcąc urządzić pomieszczenie z wykorzystaniem najmodniejszej barwy 2017 roku warto skorzystać z propozycji Grupy Tubądzin. Akcenty w odcieniu Greenery znalazły się m.in. w kolekcji Lemon Stone. Tak jest chociażby w przypadku mozaiki ściennej, gdzie zielone szkiełka stanowią kontrast do szarej, surowej powierzchni sześciokątnych płytek. Soczysta zieleń znalazła się także na listwie i obrazie ściennym, który przedstawia kamienisty brzeg gdzieniegdzie pokryty mchem.

Greenery w Berlinie

Najmodniejszego odcienia 2017 roku nie mogło zabraknąć w kolekcji Berlin, którą dla Tubądzina zaprojektował Maciej Zień. Kolor Greenery znajdziemy tu w postaci listwy ściennej Fluo, która – choć jest jedynie detalem – z pewnością ożywi każde pomieszczenie i nada mu świeżości.

greenery
Jak zaaranżować zieleń Greenery w mieszkaniu?

W zestawie z bielą

Soczystozielone płytki znajdują się w ofercie marki Tubądzin od wielu lat. W 2009 r. firma wprowadziła na rynek linię Colour, która do dziś nie traci na popularności. Wyraziste płytki w odcieniu bardzo podobnym do Greenery mogą dominować we wnętrzu, jednak równie dobrze możemy złagodzić je bielą lub pastelowymi odcieniami różu i błękitu, które Pantone wybrał na kolory roku 2016.

A jeśli chcemy, aby w naszym domu zrobiło się zbyt zielono, wystarczy zainwestować w wyraziste zielone akcesoria. Może być to na przykład dozownik do mydła, ręcznik lub wazon. Warto pomyśleć także o żywych roślinach, które zbliżą nas do natury jak żaden inny zielony dodatek.