Zagłosuj w plebiscycie Polska Architektura XXL

Architektura ma być nie tylko sztuką funkcjonalną, ale także cieszyć oko. Każdy z nas wie, jak dobrze zaprojektowane środowisko może wpływać na samopoczucie czy produktywność. Gdzie ty odnalazłabyś się najlepiej? Zagłosuj już teraz!

Polska Architektura XXL
Zagłosuj w plebiscycie Polska Architektura XXL.

Czas na wybranie zwycięzców plebiscytu Polska Architektura XXL! To specjalne wydarzenie, w którym wyróżnieni zostaną twórcy najkreatywniejszych projektów minionego roku. Każdy może głosować na swoje ulubione propozycje w trzech kategoriach: kubaturze, czyli projektowaniu budynków, wnętrzach i krajobrazach. Internetowe głosowanie zostało już otwarte i potrwa do 4 kwietnia 2022.

Polska Architektura XXL

Plebiscyt Polska Architektura XXL pozwala na zapoznanie się z szeroko pojętą branżą architektoniczną. Dzięki kompleksowemu przeglądowi polskiej sceny projektowej, wydarzenie daje możliwość przyjrzenia się dziełom zarówno znanych biur, jak i mniejszych, rozwijających się pracowni.

Zobacz także: Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021

Zagłosuj na swój ulubiony projekt!

W tym roku na uznanie widzów i jury czeka aż 61 kandydatów. Ich projekty zostały podzielone na trzy kategorie, dzięki czemu plebiscyt nie ogranicza się do jednej sfery branży. Listy nominowanych znajdują się na portalach sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl. Każdy internauta może oddać na swojego faworyta jeden głos na 24 godziny.

 

 

 

Nominowane projekty

Do plebiscytu zgłaszano realizacje z 2021 oraz projekty z 2020, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2020. Nominacje przyznano obiektom, które reprezentują funkcjonalność, innowacyjność, a także wpisują się w aktualne trendy społeczne, środowiskowe i techniczne. Na listach znalazły się również projekty wyróżniające się ambicją i twórczością.

Głosowanie publiczności i ekspertów

Autorzy projektów mogą zostać wyróżnieni zarówno dzięki głosom internautów, jak i wyborowi jury. Na skład panela jurorskiego składają się przedstawiciele branży architektonicznej, w tym laureaci poprzednich edycji. Wybiorą oni realizacje, które według nich zasługują na zwycięstwo. Przyznana zostanie też nagroda Grand Prix. Wyniki internetowego głosowania poznamy już na początku kwietnia, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w maju podczas uroczystej gali.