Zdrowy detoks ciała i umysłu

Każda z nas wie jak ważne jest dobre funkcjonowanie ciała i umysłu. Jedzenie, które spożywamy nafaszerowane jest chemią i sztucznymi komponentami, a kosmetyki, które stosujemy bardzo często w swoim składzie mają sztuczne składniki. To wszystko nie jest obojętne dla naszego organizmu. Dlatego zróbmy detoks ciała i umysłu, zmieńmy sposób życia, a różnica w nastroju i wyglądzie będzie niewiarygodna.

Zdrowy detoks ciała i umysłu
Zdrowy detoks ciała i umysłu

My kobiety zawsze chcemy wyglądać pięknie, młodo, być zdrowe, mieć lśniące włosy i wieczny uśmiech na twarzy. Dlaczego wiele z nas robi wszystko by tego nie móc doświadczyć? Żadne wymówki typu ”nie mam czasu” nie powinny mieć na to wpływu. Przecież tak wiele nie jest nam potrzebne by mieć świetne samopoczucie, mocne włosy i paznokcie, promienną cerę. Otwórzmy się na zmiany, które w bardzo prosty sposób możemy wprowadzić w nasze życie. Odmianę powinnyśmy rozpocząć od sposobu żywienia oraz nauki wykonywania systematycznych ćwiczeń. Tak ważne jest by nasz organizm odpowiednio funkcjonował, by w naszych jelitach nic nie zalegało, by serce było odpowiednio dotlenione.

Poprzez transformacje swoich nawyków możemy odzyskać kontrolę nad swoim ciałem.
Mówi się o kilku „królach detoksu” czyli produktach, które przyspieszają i wpływają zbawiennie na oczyszczenie organizmu. W pierwszej trójce znajdziemy: wodę, kaszę jaglaną oraz białe warzywa np. seler. Kasza jaglana  jako jedyna z kasz działa odkwaszająco na organizm ponieważ działa zasadotwórczo, a dzięki błonnikowi usuwa z jelit resztki jedzenia. W kaszy jaglanej znajdziemy również krzemionkę, która doskonale wpływa na paznokcie, włosy oraz naszą skórę.  Seler zawiera bardzo dużo błonnika i ma właściwości oczyszczające, antyoksydacyjne oraz odkwaszające organizm. Posiada również nieocenioną cechę – mianowicie pobudza przemianę materii. Wydawać by się mogło, że na bazie tych produktów nic smacznego nie da się przygotować, już nie mówiąc o urozmaiconych posiłkach. Nic bardziej mylnego. Wiele przepisów na pyszne dania z najlepszych produktów oraz najzdrowszych warzyw prezentuje Dagmara Skalska w swojej nowej książce  „Pokochaj swoje ciało”. Warto do niej zajrzeć i zapoznać się ze smacznymi podpowiedziami na temat zdrowych, oczyszczających posiłków, np. pasztetem z kaszy jaglanej i czerwonej soczewicy z sałatką, kopytkami jaglanymi, czy wieloma warzywnymi kremami-zupami. Autorka twierdzi: „Zacznij od ciała, to Twój najważniejszy sprzymierzeniec. Podstawą dobrego samopoczucia jest harmonijny kontakt z własnym ciałem”. Pamiętajmy, że detoks należy powtarzać cyklicznie, sezonowo.
Również niezwykle ważne jest w jaki sposób jemy. Dla naszego organizmu i ciała niezdrowe jest byśmy spożywały 2,3 posiłki w ciągu dnia i najadły się nimi „po kokardę”. Takie postępowanie powoduje senność, spadek energii, brak siły do działania, pogorszenie się stanu skóry etc. Wyróbmy w sobie nawyk spożywania 5 posiłków dziennie, mniejszych ale bardziej dla nas wartościowych. Jak bardzo jest to dla naszego organizmu istotne dowiemy się z książki Dagmary Skalskiej. Autorka również zwraca uwagę, że nie powinnyśmy nigdy jeść do momentu w którym czujemy się już syte. Poprawne jedzenie polega na najadaniu się w 80%, reszta 20% to uczucie niedosytu. Ponieważ proces trawienia zaczyna się już w jamie ustnej powinnyśmy dużą uwagę zwrócić na przeżuwanie pokarmu – najlepiej delektować się małymi kęsami, a kęsy żuć od 20 do 40 razy.
Warzywa i owoce są bardzo ważne na każdym etapie naszego życia. Powinny one stanowić podstawę naszej diety. Skupmy się więc na nich, a tylko 5% kalorii pozyskujmy z białka zwierzęcego. Świadomie komponujmy nasze posiłki i starajmy się naszemu organizmowi dostarczać jedzenie nieprzetworzone i bez chemii. Najważniejsze byśmy na stałe z naszego menu wycofały fast foody! Zawierają one ulepszacze czy dodatki smakowe, natomiast brak w nich jest wartości odżywczych.
Do detoksu, którego następstwem będzie nasz zdrowy tryb życia, należy odpowiednio się przygotować. Pierwszy raz dobrze jest skonsultować z lekarzem i wykonać badania. Nie należy rozpoczynać oczyszczania jeśli jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią, mamy cukrzycę czy problemy z układem krążenia.  Oczyszczanie powinnyśmy wykonywać sezonowo, ale powstrzymajmy się w najchłodniejsze miesiące w roku – organizm już i tak jest wystarczająco wychłodzony. Pamiętajmy, że prawdziwy detoks trwa kilka dni, jest złożony z kilku posiłków i uzupełniany o odpowiednie napary, koktajle. Głodówki 1-2 dniowe nie sprawią, że pozbędziemy się toksyn z naszego organizmu. Mogą zdziałać więcej złego, niż dobrego. Słuchajmy się osób doświadczonych i wykształconych w tej kwestii. One najwięcej dobrego nam podpowiedzą,  nauczą na co zwracać uwagę. Pamiętajmy: żeby w pełni oczyścić nasze ciało i umysł z emocji, toksyn i napięć należy dołączyć umiejętność poprawnego oddychania, ćwiczyć jogę oraz codziennie masować swoje narządy wewnętrzne.  Dagmara Skalska pokazuje nam te wszystkie sekrety. Przeprowadza z nami kompleksowy detoks ciała i umysłu.

Uwierz, że można cieszyć się zdrowym ciałem i w pełni sprawnym umysłem nie zależnie od wieku. Ważne by skupić się troszkę na sobie, by zmienić sposób w jaki obecnie żyjemy. Zacznij ćwiczyć, zdrowo jeść i używać kosmetyków bez sztucznych składników, a różnice w pojmowaniu świata zobaczysz szybko.