Złote Globy 2022: znamy wyniki! Kto otrzymał kontrowersyjne statuetki?

Jak co roku, Złote Globy rozpoczęły nowy sezon rozdawania nagród. Jednak przez zeszłoroczne skandale, gala odbyła się bez udziału gwiazd i publiczności. Komu w tych dziwnych okolicznościach przyznano statuetki?

Złote Globy 2022
Złote Globy 2022: znamy wyniki! Kto otrzymał kontrowersyjne statuetki? Foto Instagram @goldenglobes

Złote Globy 2022 przejdą do historii. Niestety, nie stanie się to z pozytywnych powodów. Jak się w tamtym roku okazało, przyznające wyróżnienia Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej nie miało w swoim składzie ani jednego czarnoskórego członka. Spowodowało to bojkot ze strony branży filmowej. Wiele gwiazd odcięło się od prestiżowych nagród. Wreszcie stacja NBC, od lat transmitująca galę, ogłosiła, że w tym roku nie pokaże widzom ceremonii. Mimo wszystko, statuetki jednak przyznano. Listę laureatów ogłoszono na Twitterze.

Złote Globy 2022

Po ukazaniu się przed kilkoma miesiącami nominacji, największy sukces wróżono filmom „Belfast” Kennetha Branagha oraz „Psie pazury” Jane Campion. Ten drugi obraz, opowiadający historię zwaśnionych braci-kowbojów, zgarnął ostatecznie statuetkę za najlepszy dramat. Z kolei w kategorii komediowo-musicalowej tryumfowało „West Side Story” Stevena Spielberga. Oba filmy zdobyły ostatecznie po trzy statuetki. Tyle samo nagród otrzymał również serial „Sukcesja”, który został najlepszym serialem dramatycznym, a występujący w nim Jeremy Strong i Sarah Snook wygrali dzięki swoim portretom bohaterów w kategoriach aktorskich. Z kolei najlepszym filmem animowanym okazało się „Nasze magiczne Encanto”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Golden Globes (@goldenglobes)

Tryumfatorzy 79. gali Złotych Globów

Statuetkę za reżyserię otrzymała Jane Campion. Kenneth Branagh dostał nagrodę za scenariusz do „Belfastu”. Za role pierwszoplanowe w filmach dramatycznych wyróżnieni zostali Nicole Kidman („Being the Ricardos”) i Will Smith („King Richard: Zwycięska rodzina”), a w filmach komediowych lub musicalach Rachel Zegler („West Side Story”) i Andrew Garfield („tick, tick… BOOM!”). Billie Eilish i Finneas O’Connell zostali laureatami w kategorii „Najlepsza piosenka” za utwór „No Time To Die”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej najnowszego filmu o Jamesie Bondzie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Golden Globes (@goldenglobes)