Czym jest „Anti pollution”?
Stres oksydacyjny jest naukowo potwierdzoną przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry. Wolne rodniki uszkadzają DNA komórek i utrudniają im naturalną regenerację.
– Czynniki, takie jak: słońce, zanieczyszczenia środowiska, uboga w antyoksydanty (tu: wit. A,C i E, polifenole) dieta, ale też stres emocjonalny i brak snu, dają wolnym rodnikom przewagę nad antyoksydantami, zaburzając prawidłową pracę skóry. To one uszkadzają DNA komórek. Skóra nie poradzi sobie sama, potrzebne są zdrowe nawyki, suplementacja i odpowiednie zabiegi – mówi kosmetolog i autorka oryginalnej metody terapeutycznej TST (Transpersonal Skin Therapy) Ania Adamowicz. – Zabieg „Anti pollution” został opracowany do walki ze stresem oksydacyjnym, a jego podstawowym celem jest odbudowanie równowagi w skórze i spowolnienie procesów starzenia się skóry, drugim jest leczenie stanów zapalnych, które już są – wyjaśnia ekspertka.
Jak działa zabieg?
„Anti pollution” działa na trzech poziomach. Najpierw kosmetolog na oczyszczoną skórę aplikuje kwas ferulowy (pochodna kwasu cynamonowego). Jego działanie przeciwutleniające polega na eliminowaniu reaktywnych form tlenu oraz „zmiataniu” wolnych rodników. Następnie, metodą oxyterapii, rozpoczyna się etap wtłaczania w skórę preparatów o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Oxyterapia jest aktualnie najskuteczniejszą formą dostarczania substancji aktywnych w głąb skóry bez naruszania jej ciągłości. W trakcie zabiegu, dzięki zjawisku elektroporacji, tworzą się w skórze kanały jonowe, i to one przy wsparciu aktywnego tlenu umożliwiają aktywnym preparatom skuteczną, bardzo głęboką penetrację. Do oxyterapii w „Anti pollution” wykorzystywane są specjalne koktajle na bazie dobroczynnych polifenoli, czyli związków o udowodnionym działaniu antyoksydacyjnym. Są to między innymi: izoflawony soi, flawonoidy czepoty puszystej, Rabdosia Rubescens Extract, paproci złocistej hesperydyna i rutyna, ale też aktywne wit. A, C i E. Efekty oxyterapii: dotlenienie, odżywienie skóry i poprawa napięcia mięśni oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych.
Ostatni etap to naświetlanie skóry laserem biostymulującym, który pobudza naturalną regenerującą energię ATP komórek skóry oraz intensyfikuje działanie substancji podanych w I i II cz. zabiegu. – Po zabiegach laserem biostymulacyjnym wzrasta poziom ATP, które jest paliwem energetycznym dla naszych komórek, co wpływa również pośrednio na odmłodzenie i regenerację skóry – wyjaśnia Ania Adamowicz. – ATP wspomaga podział nowych zdrowych komórek, kiedy zwiększamy produkcję ATP, doprowadzamy do szybszej regeneracji tych komórek w skórze , które zostały uszkodzone na skutek działania stresu oksydacyjnego – dodaje. Laser zwiększa ponadto efekty przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i wykazuje działanie przeciwbólowe.
Odczucia:
Zabieg ‘Anti pollution’ jest bezbolesny i bardzo przyjemny. Bezpośrednio po nim może pojawić się delikatne zaróżowienie skóry, które zwykle ustępuje w ciągu godziny.
Efekty:
Efekty ‘Anti pollution’ są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Jak często:
W zależności od potrzeb skóry zabieg ‘Anti pollution’ może być wykonywany w serii 4 – 6,
w odstępach 10 – 14 dniowych.
Wskazania:
- pierwsze oznaki starzenia się skóry
- słabe nawilżenie i odżywienie skóry
- szara, zmęczona i niedotleniona skóra
- sucha skóra
- skóra naczyniowa i wrażliwa
Przeciwwskazania:
- przerwanie ciągłości naskórka
- ciąża
- okres karmienia piersią
- zakażenia wirusowe i bakteryjne skóry
- metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca, defibrylator
- nowotwory i stany przednowotworowe
- alergie skórne
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
- doustna terapia pochodnymi witaminy A (Roaccutane, Izotec, Curracne – 6 miesięcy po zakończeniu leczenia)
- łuszczyca
- oparzenia posłoneczne
- liczne znamiona
Zabieg można wykonywać przez cały rok!