3 sytuacje, w których skorzystasz z usług firm przewozowych

Firmy przewozowe, jak sama nazwa mówi, zajmują się transportem. Wielu osobom kojarzą się one z przewozem osób – i słusznie.

Wynajem autokarów na zorganizowane wyjazdy dla dużych grup

Choć istnieje wiele firm wyspecjalizowanych pod kątem przewozu konkretnych przedmiotów czy materiałów. Bardzo często można także skorzystać z ich usług w innych nietypowych sytuacjach. Kiedy więc najlepiej jest zwrócić się do firmy przewozowej o pomoc?

Wynajem samochodów i busów – z kierowcą lub bez

Jedna z podstawowych działalności firm przewozowych to właśnie transport osób oraz wynajem samochodów osobowych i busów. Nic dziwnego – większość osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Jednak są sytuacje, kiedy nasz samochód jest zepsuty bądź z innego powodu nie mamy go do dyspozycji (usterka lub przerwa przed kupnem nowego). Do wypożyczenia auta wystarczy okazanie prawa jazdy.

Z firm przewozowych korzystamy też wtedy, kiedy chcemy gdzieś pojechać większą grupą osób, a nasz samochód ma ograniczoną pojemność. Dotyczy to np. transportu osób na lotnisko, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, a nie chcemy płacić dużych pieniędzy za miejsce parkingowe. Firma przewozowa to także dobry wybór, kiedy nie mamy kierowcy. Takie przedsiębiorstwa zazwyczaj mają w swojej ofercie wynajęcie samochodu wraz z kierowcą. Z firmy przewozowej bardzo często korzystają również organizatorzy wyjazdów integracyjnych i innych zorganizowanych spotkań. Sytuacji, gdy trzeba transportu do przewozu osób, jest mnóstwo.

Przewozy osób busem

Przewóz osób autokarami – na większe wyjazdy

Jeżeli mamy do przewiezienia większą ilość osób to wiadomym jest, że bus nie wystarczy – będziemy musieli skorzystać z usługi przewozu autokarem. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku wycieczek szkolnych lub turystycznych. Autokary muszą być w dobrym stanie technicznym, a jeżeli po przybyciu na miejsce zbiórki mamy jakieś wątpliwości, to możemy zadzwonić na policję by sprawdziła stan techniczny pojazdu. Firmy przewozowe z reguły dbają jednak o swoje floty, więc nie powinna nas spotkać żadna nieprzyjemność. Dobrze jest, aby korzystając z usług firmy przewozowej, zapytać o wszelkie kwestie bezpieczeństwa (drugi kierowca, ubezpieczenie, pozostałe wyposażenie autokaru).

Przewóz rowerów – nie tylko dla grup zorganizowanych

Przewóz rowerów? Wiele osób może się zastanawiać nad sensem tej oferty, jednak jest ona coraz popularniejsza. Moda na zdrowy tryb życia spowodowała, że Polacy pokochali ruch. W końcu ruch to zdrowie, a jazda rowerem jest bardzo przyjemna (zwłaszcza w większym gronie). Okazuje się jednak, że w przypadku dalszych wycieczek lub zorganizowanych zawodów rowerowych, trzeba jakoś dojechać w miejsce startu. Wtedy też niezbędne okazują się usługi firmy przewozowej. Dostarczają one bezpiecznie rowery we wskazane miejsce, a my cieszymy się wycieczką, nie martwiąc się, że musimy zrobić pętlę, aby wrócić do samochodu. Firmy przewozowe należy wybierać ze szczególną starannością. Należy zastanowić się czy tańszy samochód lub autokar nie będzie gorzej wyposażony i czy spełni odpowiednio swoje funkcje podczas przejazdu. Pamiętajmy też, że komfort jazdy jest ważny nie tylko dla pasażerów, ale i dla kierowcy. Dlatego też wypożyczony pojazd powinien być w stanie technicznym idealnym do tego, by korzystać z niego od zaraz.