5 sposobów jak przełamać biel w łazience

Biała łazienka to modne rozwiązanie na lata. Jeśli jednak obawiasz się, że biel będzie nudna, to warto si ę przełamać i wprowadzić jeden mocny akcent, który ożywi wnętrze.

jak przzelamac biel w lazience2
Jakie są inne pomysły na ciekawą łazienkę w bieli?

Ceramika łazienkowa stwarza niezliczone sposoby na aranżację łazienki i kreowanie charakteru wnętrza.
Nawet z pozoru przewidywalne białe płytki łazienkowe zaskakują różnorodną fakturą oraz możliwościami doboru różnych dekorów i zdobień.

Podobno „tęcza wszystko bieli zawdzięcza” – mówił Jan Izydor Sztaudynger. To prawda – w bieli tkwi wielki potencjał. Dlatego jeśli planujesz urządzić łazienkę na biało, to nie zapomnij, że ten kolor stwarza wiele możliwości aranżacyjnych i na pewno nie jest nudny.

Tubądzin podpowiada, jak przełamać biel i nadać jej wyraz dzięki płytkom ceramicznym.

Sposób 1: geometria

Kolekcja All in White
Kolekcja All in White

To nie czary! Możesz wprawić w ruch swoją białą łazienkę. Wystarczą tylko płytki w geometrycznych kształtach, które znajdziesz w kolekcji All in White. Położenie takiej ceramiki pozwoli uzyskać złudzenie dynamiki przestrzeni, jak również optyczne wrażenie wypukłości i przestrzenności całego wnętrza.

Sposób 2: faktura

Gładkie czy strukturalne? A może jedne i drugie? Ceramika łazienkowa w Twojej łazience może mieć różne oblicza. Wykorzystaj białe płytki łazienkowe oraz dekory Tubądzin, które mają wypukłości. Dzięki nim stworzysz niebanalne trójwymiarowe wnętrze.

Kolekcja Coll
Kolekcja Coll

Sposób 3: dekor

Mały dekor – wielki efekt. Wystarczy wprowadzić dekoracyjny element do monochromatycznego wnętrza, a biała łazienka w jednej chwili zaskoczy dynamiczną aranżacją. Dekory układaj wzdłużnie jako pasy na tle dominujących płytek. Jako dekoracje sprawdzą się również kolorowe szklane listwy.

jak przzelamac biel w lazience5
Kolekcja Ashen

 

Sposób 4: kolorowy akcent

Kolor ożywia wnętrze i dodaje mu świeżości. Wykorzystaj jego moc w połączeniu z bielą. Na jednej ścianie połóż żółte, błękitne lub fioletowe płytki. Jeśli obawiasz się, że uzyskasz zbyt mocny akcent, to wybierz kolorowe lub wzorzyste dekory, które przełamią białe ściany w Twojej łazience.

jak przzelamac biel w lazience6
Kolekcja Coll

 

Sposób 5: tapeta z płytek

Obraz w łazience? Dlaczego nie! Pod warunkiem, że nie będzie to tradycyjne płótno, ale obraz z płytek ceramicznych. To oryginalna propozycja na dekorację białej łazienki. Pełen nostalgii leśny krajobraz czy piękna Marylin to tylko niektóre możliwości, jakie znajdziesz na stronie www.tubadzin.pl.

jak przzelamac biel w lazience
Kolekcja All in White