9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego 19-26 kwietnia

Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film zapraszają na 9. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego, która odbędzie się w dniach 19-26 kwietnia 2018 w warszawskim kinie Muranów, a następnie w 11 miastach w Polsce.

9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego 19-26 kwietnia

W programie Przeglądu po raz kolejny znaleźli się zdobywcy Cezarów, najważniejszych nagród filmowych we Francji. W 2018 roku francuska Akademia Filmowa nagrodziła między innymi „120 uderzeń serca” (reż. Robin Campillo). Film zdobył rekordową liczbę nominacji i pięć statuetek – za najlepszy film, debiut, rolę drugoplanową, scenariusz, muzykę i montaż.

Kolejny rekordzista to „Do zobaczenia w zaświatach” (reż. Albert Dupontel) – ta adaptacja powieści Pierre’a Lemaitre’a (nagroda Goncourt w 2013 roku) została nagrodzona w pięciu kategoriach. Widzowie Przeglądu będą mogli obejrzeć również „Barbarę” (reż. Mathieu Almaric). Tegoroczna nagroda Cezara dla najlepszej aktorki trafiła do Jeanne Balibar, odtwórczyni tytułowej roli legendarnej francuskiej piosenkarki, Barbary.

Inne tytuły tegorocznej edycji to między innymi „Paryż i dziewczyna” (reż. Léonor Serraille) – Złota Kamera za najlepszy debiut MFF w Cannes 2017, „Jeannette, dzieciństwo Jeanne d’Arc” – najnowszy film Bruno Dumonta, który opowieść o francuskiej bohaterce narodowej ubrał w formę musicalu, czy „Isabelle i mężczyźni” w reżyserii Claire Denis z jedną z najlepszych komediowych ról Juliette Binoche.

Miasta uczestniczące w 9. Przeglądzie Nowego Kina Francuskiego

Wpis znaleziono dzięki:

- Festiwal

- Kino

- Francja