Abdominoplastyka i liposukcja brzucha – kompleksowe podejście do modelowania sylwetki

O idealnej sylwetce marzy wiele osób, ale nie każdy wie, że dzięki odpowiednio dobranym zabiegom osiągnięcie celu może być naprawdę imponujące. Jak wymodelować sylwetkę dzięki abdominoplastyce i liposukcji brzucha?

Abdominoplastyka i liposukcja brzucha – kompleksowe podejście do modelowania sylwetki

Abdominoplastyka i liposukcja – dwie ścieżki do idealnej sylwetki

Zabieg abdominoplastyki jest zabiegiem, dzięki któremu cieszyć się można estetycznym brzuchem. Właściwie zaplanowany i przeprowadzony pomoże poprawić wygląd powłok brzusznych. Intensywne odchudzanie, łączące w sobie dietę oraz odpowiednią aktywność fizyczną jest ważne w dążeniu do idealnej sylwetki. Jeśli jednak nadwaga była duża, wówczas utrata tkanki tłuszczowej jest nierównomierna do poprawy kondycji skóry. W konsekwencji pozostają nieestetycznie wyglądające fałdy, które są zmorą wielu osób. To właśnie m.in. dla nich dedykowany jest zabieg abdominoplastyki. Na zabieg często decydują się również kobiety, u których po ciąży skóra na brzuchu nie powróciła do oczekiwanego wyglądu.

Z kolei liposukcja to procedura, która wykonywana jest, aby usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Niestety nie u wszystkich osób dieta i aktywność fizyczna przynoszą oczekiwany efekt. Warto wiedzieć, że mimo iż o liposukcji bardzo często mówi się w kontekście brzucha, to odsysanie tłuszczu wykonać można w innych partiach ciała, w tym pośladkach, udach, ramionach, w okolicy twarzy i szyi.

Oba zabiegi mogą być wykonywane łącznie, dzięki czemu sylwetka wyglądała będzie naprawdę doskonale.

Proces przygotowania i przebieg zabiegu – co należy wiedzieć przed abdominoplastyką i liposukcją

Modelowanie sylwetki, u podstaw której leży plastyka brzucha, to procedura wymagająca od pacjenta specjalnego przygotowania. W pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz ustala oczekiwania pacjenta, podejmowane dotychczas działania związane z dietą, ćwiczeniami. Zadaniem lekarza jest ustalenie, czy występują ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia modelowania sylwetki oraz zaplanowanie dalszych czynności.

Ważnym elementem wizyty jest też uświadomienie pacjentowi ewentualnych zagrożeń, powikłań, przekazanie wszystkich informacji jest obowiązkiem lekarza. Jest to także czas na to, aby pacjent mógł poruszyć trapiące go kwestie i uzyskać odpowiedź na pytania. Szczególną uwagę zwrócić należy również na omówienie przygotowania do zabiegu oraz procesu rekonwalescencji. Bezpośrednio po plastyce brzucha zakładany jest specjalny opatrunek oraz dreny, które pomagają odsączyć nadmiar płynów. Dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się do kilku dni, jednak w ich zwalczaniu powinny pomóc farmakologiczne środki przeciwbólowe. Pacjenci są informowani, że po wykonanym zabiegu nie można całkowicie wyprostować się, należy utrzymywać pozycję nieco pochyloną. Szczegółowe informacje oraz wytyczne przekazywane są pacjentom, po uwzględnieniu indywidualnej sytuacji, w tym zakresu zabiegu czy wariantu podanego znieczulenia.

Ważne aspekty abdominoplastyki i liposukcji

Zabiegi abdominoplastyki i liposukcji pozwalają na skuteczną i trwałą plastykę brzucha, dzięki czemu poprawia się wygląd sylwetki. Należy jednak pamiętać, że decydując się na ich wykonanie należy ustalić realistyczne oczekiwania. Podczas pierwszej konsultacji lekarz pomoże ustalić realny zakres operacji, zdarza się bowiem, że wymagania są często zbyt duże w odniesieniu do możliwości.

Decydując się na wykonanie modelowania sylwetki pacjent musi być świadomy efektów oraz zagrożeń, a także tego, jak ważne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Indywidualne podejście do pacjenta – jak wybrać odpowiedni zabieg?

Planując zabiegi realizowane w ramach chirurgii plastycznej, jedną z najważniejszych kwestii jest indywidualne podejście do pacjenta. Przychodząc do gabinetu każdy ma określone oczekiwania, jednak nie zawsze mogą one zostać spełnione. Warto szczerze porozmawiać z lekarzem oraz ustalić zakres zabiegu. Każdy pacjent jest inny, ma inne potrzeby, problemy zdrowotne. Inną drogę mógł też przejść na etapie przygotowywania się do zabiegu. Dzięki uwzględnieniu osobniczych cech lekarz może zaproponować optymalne postępowanie, najkorzystniejsze dla danego pacjenta, pozwalające uzyskać najlepszy efekt.

Artykuł partnera